Avatar uživatele
Srajonan

Jak to, že Čina a Thajsko a další země porušují mezinarodní právo?

Rozsáhle porušování lidských práv a svobod. Platí snad nadřazenost mezinárodního práva nad státním, ne? Jak je možné, že se to toleruje?

Zajímavá 0 před 1547 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

To je podobný, jako by ses ptala, proč se krade a vraždí.
Není to tak jednoduchý zarazit. I když jisté zákony a nařízení platí, je obtížné zajistit jejich dodržování.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

A kdo a co by s tím měl asi dělat? Neni to tak jednoduché jak si to představuješ. Kdo a kde by je měl soudit? A kdo by jim uložil trest? A kdo by sledoval zda se trest plní? Jaká nadřazenost mezinárodního prá­va?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gonfaloniér

Nevím, co přesně myslíš. Totiž v případě Thajska. Moc o něm nevím. Proč tě napadaji ztrovna tyto dva státy? OK Čína možná, ale pak tu máš ještě KLDR, Sýrii, Kubu, Irák, Laos, Vietnam, možná Afghánistán, Bolívie, Bělorusko, Eritrea, možná pár států Afriky, brzy možná Turecko, protože má dík Erdoğanovi na to hezky naběhnuto.
Zkrátka diktatury, totality, nedemokratické stá­ty.

Každý stát má svou suverenitu, alespoň naoko. Neplatí zcela, že mezinárodní právo je nad státním. Třeba může být na stejné úrovní jako ústava a její práva. A taky jak kde, někdo na to nedbá. Je to taky jedna z věcí, která určuje to zda se jedná o demokratický nebo nedemokratický stát.
Ve skutečnosti nikomu do záležitosti daného státu nikomu nic není a ostatní státy se o to nestarají. Klidně v tom státě může být diktatura a lidi bez práv a nikoho to nebude zajímat. Možná někteří pronesou pár proslovů, někdo možná uvalí nějaké sankce (ale ty jsou spíš důsledkem zhoršených mezinárodních polit. vztahů, uražení se). Do záležitosti cizích států se začíná vměšovat, až když se zjistí, že by z toho ten jiný stát mohl mít velký užitek – jako nerostné bohatství, ropa, velká naděje na vítězství a zanechání svého vlviu v tom státě = „vazalský“ stát. (Hlavně v případě USA).

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Mezinárodní právo (a ostatně jakékoliv jiné „podložené papírem“) NIC neznamená. Je to jen berlička pro zdůvodnění nějakého počínání, když „se to hodí“. Pokud se to nehodí, tak se zkrátka ingoruje, no. Podívej třeba na USA a jejich 2. válku v Iráku nebo v Afghánistánu. Co na to „mezinárodní právo“, OSN a další nesmysly? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jak je možné, že se to toleruje? Hahahahahahaha­hahahah… a kdo si dnes vyskočí na Čínu, aby ji jaksi usměrnil či uzemnil? Třeba Amerika? Chachachachac­hachachachachach!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava