Porkman

Který hudební nástroj je podle vás nejtěžší a který nejlehčí?

Nejlepší odpověď
aevul

Nejtěžší: Nejtěžší píšťala varhan v Atlantic City Boardwalk Hall (dříve Convention Hall), New Jersey, váží 1 tunu. Když nebudeme počítat zvony, těžko bude těžší nástroj.
Nejlehčí: Pominu-li např. hřeben, pak bych za nejlehčí tipnul triangl.

Na naučení, to je subjektivní, někdo neudrží rytmus a pak je pro něj složitý i velký buben. I na ten triangl musíš udržet rytmus a hlavně pozornost. Ale tyto dva nástroje budou nejlehčí. Nejtěžší na naučení budou nástroje, kde pravá ruka hraje jinak, než levá. Takže např. kytara nebo klavír.

Obecně, když se naučíš na jeden nástroj, snadno se naučíš na spoustu dalších ze stejné skupiny. Např. když se naučíš na trumpetu, naučís se snadno na snad všechny dechové žesťové. Když se naučíš na housle, nebudeš mít probnlém naučit se na violu, cello nebo basu. Když se naučíš na flétnu, zvládneš klarinet, saxofon, příčnou flétnu, pikolu…

Další odpovědi
cappuccino

Tak nejtezsi nevim, ale nejlehci je asi kazoo. Zrovna dneska jsem si vymyslela, ze jich par koupim a pouziji na vanocni posezeni s kamoskama.

Mravenec

Pane kolego, myslíš váhou, nebo na naučení? 🙂

Drap

Nejtěžší budou zřejmě nějaké chrámové varhany, nebo velká zvonkohra. Nejlehčí potom bude asi malá flétna,