Ametyst

Jaký je rozdíl v účinnosti bylin ?

Rozdíl v těch, nasbíraných na jaře, a stejných, nasbíraných teď na podzim. Napadlo mě to, když jsem teď viděla krásné kopřivy, nebo sedmikrásky.

Nejlepší odpověď
elkon

Většinou je to popsáno v bylinářích, nebo atlasech bylin. V některých bývají i tabulky, je to pak přehledné. Účinnost i doba sběru. U každé byliny je to jinak.

Další odpovědi
Pepa25

Příliš obecná otázka. Množství účinné létky se liší především podle toho, o jakou část rostliny jde, proto se obvykle sbírá jen jedna: kořen, oddenek, list, nať, květenství nebo květ (+ ještě jsem určitěn něco zapomněl). Obvykle se sbírají mladé rostliny (třeba březové listí na jaře) a květy před úplným rozvinutím, Takže je jedno, kdy ta kopřiva vyroste, hlavně aby byla mladá …

Zdroj: https://www.le­ros.cz/vykup-bylin

Drap

Většinou na jaře jsou účinnější. Ovšem jsou i byliny u kterých vyhovuje podzimní sběr.