zjentek

Jaký/který olej použít do zahradní řetězové pily, pokud nechci použít ten biologicky odbouratelný pro ztrátové mazání?

Řežu jen občas čili v mém případě napáchá bio-olej v pile více paseky nežli užitku. V případech, kdy se pila nepoužívá denně ale naopak vždy jen po několika měsících a zbytek času leží někde doma v polici v dílně, odborníci radí použití NORMÁLNÍHO oleje. Ovšem nevím, jaký olej si představit pod pojmem „normální“. Děkuju.

(Snad netřeba dodávat o jaký jde olej, ale neboť jsou zde exoti různí a podobní, odpovědí rádi vysírající, raději upřesním- jedná se o olej určený k mazání lišty/řetězu.)

Odpovědi
elkon

Každý myslící člověk použije to, co je uvedeno v návodu. S ohledem na funkčnost a životnost řetězu.

aliendrone

Pokud ti jde jen o samotné mazání (bez ohledu na ostatní účinky), tak stačí i ten nejsprostší minerální (nižší až střední viskozity). Pokud nejsi rochoň, co na něm nalítá 30000+km (měníš po 10k km či max za 2 roky), tak klidně i „vyjetý“ motorový (a za předpokladu, že je jinak motor v autě OK, tedy žes ho neupekl apod.). Ta „správná viskozita“ je v podstatě jediné kritérium, ke kterému bys měl přihlížet. 🙂

zjentek

Elkon, ještě před pár lety jsi takový dement nebyl, což mě překvapuje. Ještě před kovidem jsi byl docela ok. Dalo se to. Ale to jde ruku v ruce s věkem, že jo. A taky jsi jistě otečkovaný/za­očkovaný, na to dám krk. Inu, budu se za tebe zase modlit. Držím všechny pěsti, i na nohou!