Avatar uživatele
Lucyfer

Jaký má význam přidávat si lidi do přátel na facebooku?

Já tak dumám, proč je tam vlastně mít a koho… Nesleduji je (dá se do doslova i vypnout), občas mrknu na nějaký příběh, ale spíš koukám do skupin, na stránky, ráda diskutuji, sbírám info… Messenger už je zvlášť, navíc zprávu mi může poslat vlastně kdokoliv… já už toho taky moc nesdílím, veškerý obsah veřejně jsem si dokonce skryla, protože mám stalkera… takže jsem vylila „dítě i s vaničkou“, některé příspěvky podle mě nebyly vůbec špatné a měla jsem asi sto odebíratelů… Jakoby i tady si říkám, co vlastně veřejně sdílet a co ne, já se zajímám o všecko možné… ale teď mi vrtají hlavou ti přátelé. Někteří lidé, které znám a třeba se s nimi i bavím nemají facebook… jiní mě tam asi ani nechtějí… Dřív jak kdyby byla móda odebírat lidi z přátel, když jste nechtěli vidět jejich obsah, málokdo zná opravdu dobře funkce (možnosti) facebooku. Já jsem tam už více než deset let… už dlouho… Ale o tom to není. Nikdy vlastně reálně nevím, koho v těch přátelích mám, jestli to nějak nezneužije nebo něco… A celé mi to nějak nedává smysl. Původní účel facebooku byl prý seznamka… pro středoškoláky… Hledání lásek…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Malvína před 399 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Nad, pro mne bezvýznamnými věcmi nedumám.
Messenger mohu využít až doma (nemám internet v MT, je to pro mne věc zbytná).
Mám tam pár přátel, rodinných příslušníků (i vzdálenějších), pár spolužaček, známých.
Používám k občasné komunikaci.
V některých skupinách se sdružují lidé, stejných zájmů, lidí předávajících si zkušenosti, poznatky (též u zdravotních obtíží, nemocí).
Někdy je to další forma (nuná), komunikace, mezi spolužáky (včetně VŠ)
Je to možná forma reklamy, připojení příznivců + komunikace .
Někdy „forum“, kde se každý, zdánlivě anonymně „vykecá“, i nadává a šikanuje.
Rozhodně nedumám nad tím, co koho k přidávání „přátel“ vede. Jejich motivace mne nezajímá, ať si dělají, co umí, pokud někomu neubližují/ne­ohrožují. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Mít přátele na Facebooku má několik důvodů a významů. Prvním je sociální interakce a komunikace – můžete s nimi snadno sdílet informace, fotografie, myšlenky a tak dále. Je to jednoduchý způsob, jak být v kontaktu s lidmi, se kterými se nevidíte často nebo s lidmi, se kterými byste chtěli být více v kontaktu.

Druhým důvodem je schopnost sledovat, co se děje v životě vašich přátel. Facebook vám umožňuje vidět jejich příspěvky a aktualizace, a tak můžete být informováni o nových událostech v jejich životě.

Třetím důvodem je, že mít přátele na Facebooku může zvýšit vaše sociální postavení nebo reputaci. Čím více přátel máte, tím více se zdá, že jste populární a že máte širokou sociální síť. To může být důležité pro některé lidi.

Posledním důvodem je, že někteří lidé používají Facebook jako nástroj pro networking a budování vztahů pro svůj profesní život.

Váš pohled na přidávání přátel na Facebook je však velmi osobní a individuální. Měli byste to dělat tak, jak je pro vás pohodlné a jaké vám to přináší přínosy. Pokud nevidíte hodnotu v přidání někoho do svých přátel na Facebooku, neměli byste to dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Je to spis takova hra pro pubertaky a dokazi se kvuli tomu pekne pohadat nebo i porvat (holky).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CW5rFXjUT3o Proč je špatné mít mnoho přátel na síti

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tueWRYtnBMM Placebo- Too many friends, too many people

Avatar uživatele
Lucyfer

Já jich nemám zase tak „too many“, ale asi nemám sílu na lidi obecně… jakoby ani v reálu nevím, komu se můžu fakt svěřit a tak (to není jen internetem). Říkám si, jestli nedát pryč i přítele… Ale je docela zajímavý pohled, neřešit motivaci, ani tu svojí?

Nový příspěvek