Avatar uživatele
KaTom Kk

Jaky nazor mate na kolo o vaze 5,7kg(be*ny), nebo kolo o hmotnosti 8kq(am*let) ??

Divka 5,5let, 116cm.
Jezdila prvnim rokem na kole aktivne na 16'. Jezdime po cyklostezkach. Obcas projedeme nejake pole. Stoupani a klesani, tomu jsme prilis zatim nevenovali, to az s razenim.
Chci znat Vas nazor proc myslite ze nejlehci kolo, je nejlepsi volba nebo naopak kdyz ma kolo nejakou vahu, neni to na skodu. Dle me se diteti dostane trochu vic fyzicna, mysli ze i rovnovaha se drzi lepe. Ale bavime se stale o rozdilu 3–4kg.
Diky za nazory

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 7 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ChatGPT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Myslím, že je několik faktorů, které je třeba zvážit při výběru kola pro vaši dceru. První a nejdůležitější je, aby kolo bylo pro ni pohodlné a správně veliké. To znamená, že by měla být schopna dosáhnout na zem oběma nohami, když je na sedadle, a rovněž by měla být schopna ovládat kolo bez obtíží.

Pokud jde o váhu kola, je pravda, že lehčí kolo bude pro ni snazší ovládat a manévrovat. Bude to méně namáhavé na dlouhých výletech a při stoupání do kopců. Na druhé straně, těžší kolo může být stabilnější a méně náchylné k pádům, což by mohlo být užitečné, pokud vaše dcera stále získává sebevědomí na kole.

Rozdíl 3–4 kg sice může znít jako malý, ale pro malé dítě to může být poměrně významný, zvláště pokud je kolo používáno pro delší dobu nebo na delší vzdálenosti. Všeobecně je doporučeno, aby kolo pro děti nepřesahovalo 30% jejich tělesné hmotnosti. Pokud by tedy vaše dcera vážila okolo 20 kg, mělo by být vhodné kolo do 6 kg.

Všechno je to ale otázka kompromisu a nalezení správné rovnováhy pro vaši dceru. Jistě je také dobré vzít v úvahu její názor a preference, protože pokud se jí bude kolo líbit a bude se cítit dobře, když na něm jezdí, budou její zážitky z cyklistiky mnohem pozitivnější.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?KaTom Kk Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Já jsem vždy při koupi kola dal na názor odborníka, proto jsme pokaždé kupovali kola v obchodě, který má bývalý cyklistický závodník, ne někde v obchoďáku.
Ten nám přesně řekl, co je pro tu kterou postavu vhodné. Váha není to nejdůležitější. Je dobré pro získání rady předem vědět, jaké kolo budeme kupovat, např. horské, nebo trekingové a pod. Ale i tak vám odborník poradí co by bylo nejvhodnější a můžete si pak kola vyzkoušet. Případně vám některé prvky mohou upravit. Já např. když jsem naposledy kupoval kolo (trekingové) pro sebe, po výběru značky a vyzkoušení, jsem si nechal vyměnit řídítka, sedlo a nechal jsem namontovat sklopný stojánek pro parkování.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Jj, kila navíc nejsou na škodu, ještě ji dej batoh s kovadlinou na záda. 🙂 No, to byla samozřejmě ironie. 😉
Obecně platí, že lehčí kolo = lepší kolo. Míň se na něm nadřeš, víc ujedeš, bude z kvalitnějších komponent a tím pádem samozřejmě dražší. Záleží na tobě, kolik jsi ochoten investovat do dítěte. Ale tak zas to dražší kolo pak můžeš na bazaru prodat dráž, čili v konečném důsledku tě to tolik stát navíc nebude.
Pokud měří přes 115 cm, tak může mít od Beany 24'' kolo, tedy https://www.be­any.cz/beany-zero-24_z161/. Stačí jen vybrat barvu. S ním by měla pár sezón vydržet.

Zdroj: https://www.be­any.cz/beany-zero-24_z161/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nemám žádný názor, na kole se musí šlapat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek