Osobně bych stavěl z přesných tvárnic ytong, metodou lepení. Jejich tepelný odpor je o něco lepší než u porothermu. Nemalou otázku ale také hraje dostupnost v daném místě. neboť doprava dost ovlivňuje cenu.
2Kdo udělil odpovědi palec? stana73, AndreiRanger
před 5023 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Já bych volil,mé představy a požadavky – peněženka a od toho se odvíjející ostatní postupy.
0 Nominace Nahlásit |
Je třeba si vyjasnit pojem cihla a tvárnice. Cihla je z páleného jílu,výstavbou z cihel nic nezkazíte.Tvárnic je více druhů, od vápnopískových tvárnic, obchodního názvu YTONG,přes tvárnice z křemičitých fosilních jílů, nebo porobeton na bázi popílků.Já bych doporučil použít ke stavbě RD tvárnice typu YTONG, ty jsou vhodné pro nosné i nenosné obvodové zdivo, dají se lehce řezat a mají vynikající tepelně izolační vlastnosti.Tvárnice jsou buď hladké nebo s drážkou. Dům se po výstavbě nemusí dodatečně izolovat. Tvárnice YTONG se vyrábí z písku + vápenec a vytvrzují se párou v autoklávech, jsou ekologicky nezávadné. Nedoporučuji porobetonové tvárnice na bázi popílků. Byly postaveny domy z porobetonových tvárnic, které byly zdravotně závadné , dům vyzařoval radon i radioaktivitu, jednalo se zejména o popílky pocházejících z tepelných elektráren.Závěr: K výstavbě rodinného domku bych použil vápnopískové cihly typu YTONG. K výstavbě vetšího činžovního domu, klasických cihel,které mají větší nosnost.Důležité upozornění: Nikdy nekombinovat zdící materiály! (cihla + ytong, + porobeton atd.)Každý materiál má jiné fyzikální vlastnosti(roztažitelnost). Dům nespadne,ale objeví se trhliny na venkovní i vnitřní omítce.
0 Nominace Nahlásit |
Moje odpověď není odborná,ale mně se hrozně líbí dřevěné sruby.Pár jsem si jich prohlídla a nemá to chybu.Mít na to,tak jdu do toho.
0
před 5023 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek