zjentek

Jaký smysl či psychologický efekt má snižování gramáže balení u potravin?

Jako autista tomu nikterak nerozumím přestože chápu, že mezi zdravými lidmi jde o zcela běžnou praxi aktivity při zdražování a… podnikání.

Nejlepší odpověď
Hlada

Na tom není nic hlubokomyslného. Zákazník automaticky koupí známé zboží ve známém obalu za známou cenu. Změna ceny nebo obalu by ho mohla přimět k úvaze nekoupit.

Další odpovědi
Drap

Lidé jsou zvyklý na určitou gramáž za určitou cenu. Pokud snížíme gramáž a cena zůstane, většina lidí si toho na po prve vůbec nevšimne. Takto se zdvíhají ceny bez reklamy a upozornění.

elkon

Opticky se tím zpomalí zdražování. A stejně to naštve spotřebitele. Výrobci asi moc neuvažují, nebo považují většinu spotřebitelů za hlupáky, kteří nepoznají menší balení. Namátkou, polomáčené sušenky jsou dnes poloviční než před několika lety. Nebo Lázeňské oplatky. Výrobci si dovolí napsat „tradiční“, ale při tom je krabice na průměr menší (obsah také) a krabici promáčknete do půlky. To je přímo arogance výrobce a výsměch spotřebitelům. Když tradiční, tak velikostí i obsahem. Jsou to šmejdi a to je jen co mě právě napadlo, je toho daleko více.

Viktorie II.

Kdyby jen gramáže. Děda onehdy nadával, že v balení žiletek byly jen 4 kusy a prý za komančů jich bylo pět. A to je jen jeden z tisíců příkladů. Kradou pod ochranou ČOI.

Ametyst

Jen klamání zákazníka kvůli chamtivosti po zisku.

zjentek

Hlada, Drap: To je pravda. Inu, hlavně že dosud nejde o hyenismus (pak podobné jednání bude i hlubokomyslné).

zjentek

Elkon, a odpověď? Tu si mohu vyvodit sám? (;

Příklady, které uvádíš, já osobně považuji za ukázku/vrchol vztahů mezi lidmi. My autisté to tak vidíme. Dle nás se vztahy lidí v takovémto jednání jednoznačně odráží. Žádna ruka trhu, natož pak neviditelná. Jde o mezilidské vztahy, a jasně viditelné. Také mám příklad- kelímek smetany na vaření Kunín. Cena 24,90 kč, akční cena Globus- velikými čebrenými číslicemi 20,90,– , hurá. Pak doma přečteš malinkaté 180g a znovu zajásáš. Zatím však neztrácíš naději neboť zachvátáš směr řetězec Hruška kde zakoupíš kelímek smetany Hruška, 200g, 13,90 kč, výrobce mlékárna Kunín.

A tak hodně štěstí při nákupec a milé podpoře SRN a dalších>>>https­://cdn.kupi.cz/ma­gazine/block/1/11971/29­83099/thumbs/q1305ab03­036a3a39ab68c7fc79ac917–1400.jpg

elkon

Odpověď máš v mém příspěvku hned v první větě.

zjentek

Té větě bohužel vůbec nerozumím, takové „sousto“ dokáže vypotit snad jen pragmatik anebo někdo, kdo nežije normálně. Já bych k ní potřeboval detailní rozbor a i tak bych ji 99,99 nepochopil. Prostě nepochopil. Šel bych s tím do lesa, zašeptal ji každému buku, který bych cestou potkal, každičké vlnce na potůčku, a stejně bych ji nepochopil. Chápeš ty? (V dobrém, hlavně se nedenervuj, neb to jednoho udolá.)

zjentek

Skromně si smýšleti dovolím, více takových již nerozumí a podobný „princip“ (o čem hovoří věta) by neměl šanci vůbec existovat, natož pak cokoli/kohokoli ovlivňovat. tak, hlavně žw rozumíme tomu, o čem píšeme. Naši budoucnost si tak tvrdíme a nezřídka i druhým okolo. Děkuji. Za příspěvek.