zjentek

Je chytré napakovat se na úkor bližních a když máme vše a ostatní okolo jdou ke dnu, tak se vytasit s pomocí?

Zde v linku sice nejde o rodinu/o bližní, ale lepší ilustraci k tématu jsem momentálně nenašel>>>https:­//www.novinky­.cz/ekonomika/cla­nek/stat-by-mohl-vyuzit-zisk-cez-k-pomoci-lidem-s-cenami-energii-tvrdi-analytici-40396520#source=hp&seq_n­o=2&utm_campa­ign=abtest198_no­vy_panel_sluzeb_var­BB&utm_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
Drap

Chytré nemyslím, ale někteří to tak dělají. Jako ilustraci k otázce jsi nevybral dobře. Proč by stát dával lehce vydělané miliardy lidem. Lépe bude poslat další zbraně na Ukrajinu a nakoupit novou vojenskou techniku. Tím půjdeme podstatně rychleji ke dnu, než kdyby stát pomáhal občanům. A plán úplné devastace státu bude naplněn.

Další odpovědi
aliendrone

To přeci záleží na pozici, z které na to hledíš. ;) :)
Třeba ohledně ceny energií a inflace je to vyložená šaráda – co vím, tak něco takového jsme měli naposledy v padesátkách. (tzv. „velká bolševická měnová reforma“). Jenže tenkrát panoval zhovadilý šmejdský bolševismus, tudíž to je pochopitelné, jakkoliv neomluvitelné. Řekni mi 3jentku, CO PANUJE DNES? (Čím by se to dalo vysvětlit?) ;) :D :D

BTW – jestli si někteří lidé myslí, že až se situace „stabilizuje“, že ceny spadnou dolů (či alespoň částečně), tak jsou na hlavu MNOHOKRÁT padlí. ;) :D :D

_Bůh_

Tak stát by měl fungovat na základě svých společností (státních podniků). Například v Itálii činí příjem ze státních společností nezanedbatelný příjem do státního rozpočtu. U nás tomu tak není.
Daně by se měly zrušit, ať si stát své výdaje hradí sám. Každá organizace si musí svůj provoz platit sama. Stejně tak zrušit důchody, o staré osoby se má postarat rodina. Vždy tomu tak bylo, i v dobách, kdy se žádné důchody nevyplácely. Státní důchod pouze rozmělňuje rodinné vazby. Navíc rodina přesně ví, kolik jí zůstává na důchod, žádný zákonodárce jí nezmění výši důchodu.

Pepa25

Zaskočím za elkona: panebože, to je blábol! Dnes se děti v třetí třídě učí vyjadřovat smysluplněji: přečetl jsem si článek ten a ten (nejen titulek!). Souhlasím s p. Tylečkem v tom a tom, protože to a to. Nesouhlasím s p. Dohnalem, protože … atd.

zjentek

Ó díky sám veliký 5adváco. Ovšem Ělkon by takto krutý zdaleka nebyl, aby sis rozumněl. .