Hledámpráci

Je mi 13 let a hledám práci. Moje máma s tátou jsou nemocní a nemůžou pracovat. Tak hledám práci abych vydělávala

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dětská práce do 15 let je v ČR zakázána. Naopak je povinná školní docházka v podobě 9 školních roků (vzhledem k nástupu do školy nejdříve v 6 letech to odpovídá uvedeným minimálně 15 letům věku).
V situaci, kdy rodiče (živitelé rodiny) nemohou pracovat, nastupuje pomoc v hmotné nouzi a sociální dávky.

Další odpovědi
Mesiáš

Nebylo by se lepší obrátit na MPSV

Zdroj: https://www.mpsv­.cz/pomoc-v-hmotne-nouzi

da ny

Pokud jsou táta s mámou nemocní a pracovali, pobírají za DPN peníze.
Nelehkou sociální situaci mohou řešit sociálními dávkami (příspěvek na bydlení, pokud se platí alespoň 30% z celkových příjmů,
Pokud je jejich stav velmi neutěšený, dostanou (musí žádat), některý typ invalidního důchodu.
Jsou 3 stupně. U 1. a 2. stupně stát předpokládá, že pracovat budou. Měli by. Třeba na část úvazku, najít práci, kterou s ohledem na zdravotní stav najdou/seženou.
Já jsem byl 30 let v plném ID (3. stupeň) a celé roky jsem pracovala na 6 hodin Abych zajistila děti (obě mají VŠ), měla jsem vždy 2 – 3 pracovní úvazky (zaměstnání).
Některým lidem se pracovat nechce. Pracovních sil je nedostatek. Kdo chce práci má. Někdo je radši na dávkách, nechá se živit státem a do práce se nehrne!
Jak jsou na tom rodiče se zdravím a chutí pracovat nemůžeme posoudit.
Práce dětí je zakázána. Je to trestné.
Zaměstnat mladistvého, nezletilého, může zaměstnavatel až od 16 let.

Rokio

  • doučování za úplatu (stačí umět velmi dobře některý školní předmět)
  • pomoc sousedům za peníze
  • prodej limonády (teď jsou letní prázdniny, takže spousta lidí má dříve žízeň)
  • herecká kariéra (pokud máš talent)

aliendrone

Legálně tě zaměstnat nelze, to ti už napsali. Nicméně pokud jsi ochotná pracovat, tak si kšeft s trochou snahy vždycky najdeš (přirozeně je NUTNÁ osobní iniciativa). Znám holčinu (14 let, chodí na základku), která za 150Kč ručně perfektně umyje auto (což jí trvá cca necelou hodinu). Našetřila si na leštičku z Lidlu a teď nabízí totéž s leštěním za 300Kč.

Zapoj hlavu a opakuji – práci dle svých možností VŽDYCKY NAJDEŠ, pokud nejsi lempl. 🙂

cappuccino

Je sice hezke, ze se rodicum snazis pomoct, ale radeji se soustred na sve vzdelani, at muzes pozdeji ziskat dobre zamestnani. Pak muzes rodice podporovat. Neni to tvoje starost!
Rodice jsou oba dospeli a jiste vedi, ze existuji moznosti, jak si privydelat. Mohou vzit i nejakou domaci praci.
Ty muzes ve svem okoli vypomahat treba s nakupem, s uklidem, s vencenim pejsku apod.
Zbytek nech na rodicich.

cappuccino

@Rokio: kde ma podle tebe ty limonady prodavat?