Dobrý den. Právu se věnuji 7 let pouze jako samouk. Ráda bych získala dostačující kvalifikaci k tomu, abych mohla chodit zastupovat k soudu jako zástupce nejen jako zmocněnec. Tato práce mně velice baví a zajímá. Ucházela jsem se na místo asistentky právníků, bez právního vzdělání je to však nemožné. Nebo myslíte, že to možné je?
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 0 před 3097 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Odpoveď byla označena jako užitečná
Kvituji Váš zájem o právo 😉 nicméně si nejsem jistý, co přesně si představujete pod pojmem „chodit k soudu jako zástupce, nejen jako zmocněnec“.
Obecně je kdokoliv, komu je udělena plná moc, zmocněncem. Zároveň je však zástupcem na základě plné moci. V občanskoprávním sporu (mluvíme teď o první instanci či odvolacím řízení) se může účastník nechat zastoupit kýmkoliv, nehledě na právní (ne)vzdělání.
Myslím si, že jste měla na mysli vystupovat u soudu v roli advokáta (příp. advokátního koncipienta). V tom případě bohužel není jiná cesta, než absolvovat vysokou školu v oboru právo (v ČR jsou právnické fakulty na Masarykově univerzitě v Brně, Karlově univerzitě v Praze, Západočeské univerzitě v Plzni a Univerzitě Palackého v Olomouci). Musí jít rovnou o pětileté magisterské studium. Po úspěšném ukončení studia musíte působit minimálně tři roky na pozici advokátního koncipienta (kde se již z této pozice hojně soudy navštěvují), poté je nutno složit advokátní zkoušky a až poté se člověk může stát advokátem.
Co se týče poptávaných kurzů, uvedené právnické fakulty pořádají řadu školení a seminářů, jistě i na oblast rodinného práva. Dále existuje řada agentur, které školení organizují samy. I tyto bývají velice kvalitní, jsou pod vedením odborníku z praxe a univerzitních pedagogů.
1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Viera Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek