Avatar uživatele
Kelt

Je možné, že každými sluchátky slyším jinak, nebo je to subjektivní?

Tak jsem měl velká sluchátka na uši, jako Otík Rákosník ve filmu Vesničko má středisková. Slyšel jsem dobře, pak to bylo horší, navíc to šlo ven a tak jsem je vyměnil. Nyní mám špunty a zdá se mi, že ten zvuk je jiný, neznám vhodné slovo. Neznám technické parametry sluchátek a slyším dobře. Takže každými sluchátky asi slyším trochu jinak, že? Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Zajímavá 0 před 589 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Ano, mám a je to naprosto normální jev. 🙂

Jinak by se neprodávala sluchátka za stovu a deset tisíc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Je to normální. Je to jako: Zdá se mi to NEBO Trabant jede „trochu jinak“ než Mitsina Lancer EVO? ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Samozřejmě že to tak je. Každá sluchátka mají jinou charakteristiku. Záleží hlavně na kmitočtu a na potlačení vnějšího hluku. Velikost samotného sluchátka (činná část) není úplně důležitá, ale třeba studiová sluchátka mají velké náušníky pro eliminaci vnějšího hluku. Zde máš trochu povídání na dané téma: https://avmani­a.zive.cz/svet-sluchatek-konstrukce-a-druhy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Každá firma vyrába sluchátka podľa svojich projektov a technologického postupu. Je dôležité vedieť, aké druhy zvuky uprednostňujete (hudba klasická, hudba moderná, reč, príroda… rozsah frekvencií…), v akom prostredí počúvate sluchátka, podľa toho vyberiete otvorené, polouzavreté, alebo uzavreté a ďalšie faktory vplývajú na kvalitu a cenu sluchátok.
K tomu všetkému si pridajte vaše subjektívne dispozície vnímania akustických (zvukových) frekvencií a ich vplyv na váš organizmus.
Správny výber sluchátok, nie je ako nákup chleba, ale je to otázka vnímania a poznania zvukových vnemov a ich vplyv na váš organizmus.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek