Avatar uživatele
Rokio

Je pravda, že lékař předepíše medikaci, pokud nelze použít jiné řešení?

A psychiatr neordinuje prášky, pokud to nelze řešit psychoterapií?

U mého cvokaře to neplatí. Zde uvedu pár příkladů.

  1. Psychiatr zvýšil prášky, protože byl nedostatek určité látky v těle pacienta. Pacient nejen že předtím nikoho neohrožoval, ale také chodil do práce (i když na zkrácený úvazek), podnikal a vykonával některé domácí práce. Navíc se cítil psychicky docela dobře.
  2. Psychiatr zvýšil dávku prášku, protože pacient běhal 10 km za den, ale to jen proto, aby bojoval proti nespavosti. Přitom pacient neměl žádné nutkání takhle moc se hýbat a mohl s tím přestat ze dne na den. Navíc to lékař považoval za hyperaktivitu a tohle rozhodně není projev hyperkinetické poruchy.
  3. Psychiatr zvedl množství medikace, aby pacient neskočil na lep podvodníkům. Tohle mi lékař přímo řekl.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

On je DRASTICKÝ ROZDÍL mezi tím „co by se mělo“ (a co se doblba tvrdí) a tím, co se DOOPRAVDY děje. Klasickou ukázkou je „léčení v nemocnicích“. Lékař by MĚL vybrat NEJVHODNĚJŠÍ léčbu pro pacieanta a LŽE se, že se tak i děje.

V praxi volí tu léčbu, která je nejvýhodnější PRO LÉKAŘE (případně nemocnici, má z ní nejvíce peněz). Mohl bych předvest minimálně kohortu lidí, kteří se budou dušovat, že zákrok na nich spáchaný byl ZCELA ZBYTEČNÝ, což ale jako laici předem nevěděli (jsem jedním z nich).

Inu havloidní zdravotnictví, co bys čekal. 😕

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek