Ametyst

Je první dáma palčivý sociální případ?

Neplatí snad pro prezidentský pár společné jmění manželů, jako pro všechny ostatní manželské páry? To by potom 350 tisíc měsíčně mohli sdílet na Hradě oba.

Nejlepší odpověď
elkon

Samozřejmě, je to víc než dost peněz. Každé další navyšování je výsměch celému národu. Další ukázka arogance pětišmejdů, kteří si chtějí také ještě vylepšit svoji osobní peněženku. Dobře je jim jasné, že po volbách půjdou do hajzlu, tak chtějí urvat co nejvíc, dokud to jde. To je ta jejich starost o své voliče.

Další odpovědi
Pepa25

Speciální fond pro první dámu je samozřejmě úlet – taková myšlenka se vůbec neměla dostat na veřejnost. Netuším, jak to mají mezi sebou, ale samozřejmě, že mohly být nadále všechny její akce pokryty z prezidentových prostředků jak dosud. Celé mi to připadá, že na Hradě mají hodně ambiciózní poskoky. To místo to snad přitahuje – Forejt jel na drogách, Ovčáčka raději nekomentuju …

Drap

Ne neni, alespoň ne pro vedoucí garnituru. Díky své namyšlenosti a aroganci jsou přesvědčeni že mohou všechno. Pro většinu pracujících a žijících v tomto státě to značný problém je. Hlavně když máme na válku, a na všechno možné, co obyčejný člověk nepotřebuje. Takto to bylo vždy bráno, že manželka prezidenta s ním tvoří jeden pár, a jsou k tomu i jisté povinnosti. V podtatě partner kohokoli má svůj jistý význam ve společnosti a má jisté povinnosti. Proč to tedy pětikoka neupraví zákonem, že každá manželka či manžel bude dostávat třetinu svého platu bude dostávat třetinu platu partnera. Copak by si to nezasloužili třeba policisté, záchranáři, hasiči, lékaři manažeř a všichni ostatní profese včetně nádeníků, popelářů hrobníků a podobně? Když na to máme, tak proč ne? A pokud nemáme, tak se musíme řídit tím, co říká pan premiér " Peníze na to se musejí najít.

da ny

Víme, že není, jsou to mimoni.....
Bezohlední, ten měsíční plat prezidenta, nemá, téměř polovina pracujícího
národa, ani za celý rok (mzdu/plat).
Rakouská, německá, polský slovenská PRVNÍ DÁMA, za reprezentaci země a za svou
prospěšnou činnost, NIC NEDOSTÁVÁ.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/domaci-politika-prvni-dama-plat-funkce-svet-262235
Na to, že pan prezident, svým podpisem „okradl důchodce (nižší valorizace).,
Prezident přišel s nehorázně troufalým nápadem. Je to jeho zvláště vyvedená
„Švejkovina, Kocourkov“ 😉
Absurdita.
I kdyby nesdíleli společný majetek, je smutné, že by se,
za svou manželku zdráhal zaplatit třeba i ZP…
Doufám, že si PÁN Z HRADU, podřízl u občanů větev 😛

plebs

Těžko odhadnout jsou tam ještě výsluhy pro generála a kpt., a také záleží mohou dávat tajně celý plat charitě neb na další potřebnou pomoc.
Na př. tatíček Masaryk měl plat 82× více než obyčejný člověk a proto občas také házel s koně pamlsky chudčím dětem.
Jak se první dáma angažovala pro blaho lidu i chudobince neb jaké odměny měla jsem nedohledal.

Hlada

Já se domnívám, že je ostudou, když prezidentský pár pobírá částku srovnatelnou s úspěšnější rodinnou firmou. Myslím, že tito lidé a přední politici by měli pobírat měsíčně částky v milionech, aby byla politika i po finanční stránce zajímavá i pro úspěšné podnikatele. To, co v současnosti pobírají, je na úrovni šikovného řemeslníka, takže schopnější člověk do politiky nejde. Pro státní rozpočet to jsou naprosto bezvýznamné výdaje.

Dochy

Já kauzu moc nesleduju, ale mám za to, že šlo o přesun nějakých náhrad z jednoho na druhého… Tudíž žádné navyšování.
Nejsem si jist, jak se to účtuje, jestli je třeba účel nějak prokazovat a tak. Pokud není třeba nic prokazovat, pak by to mělo být asi jedno. Pokud to je třeba prokazovat, tak by byl asi problém těmi penězi zaplatit dopravu první dámě, pokud zrovna jede někam bez prvního pána…

OmylCZ

Jsou to nenažraní komouši. Nám říkají jak se máme uskromnit a sami si navyšují svoje přehnaný platy. Vysmívají se obyčejným lidem do obličeje

Drap

O přesunu se začalo mluvit až kauza dávno běžela. Jde tam o navýšení. K platu 95 tis má ještě přijít platba sociálního. Neslyšel jsem nikdy, že by prezidentský pár věnoval někomu, nebo na charitu byť jednu korunu. Nerad bych jim křivdil, ale myslím, že se píše stále co kdo paní prezidentové napsal, tak že by se objevila zmínka i o daru.

da ny

Dochy,
kdyby šlo o „přesun prostředků, tak kolem toho nebude takový humbuk…..
Státní rozpočet by to sice nezruinovalo, jde o princip,
absurditu a jistou dávku drzosti….

Eva Pavlová by jakožto první dáma České republiky měla podle novely zákona dostávat paušální náhradu výdajů ve výši 95 250 korun měsíčně. Jak je tomu ve světě?
Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.
Od ledna by mohla první dáma v Česku dostávat měsíční náhrady výdajů na reprezentaci a mít hrazené zdravotní a sociální pojištění. To si její předchůdkyně doposud musely platit samy či z příjmu manžela.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/domaci-politika-prvni-dama-plat-funkce-svet-262235

Ametyst

Da ny: Také v to doufám. Lidi vydrží hodně, ale ne všechno. Předseda strany Motoristé sobě nazval tu paní na sociální síti “ první vyžírka”. 😁

OmylCZ

Je to vyžírka. Pěkně se prezidentský pár odkopal…hnus

da ny

Velmi výstižné 😛

Ametyst

Hlada: Opravdu? Proč by to měla být ostuda?
Podívejme se, jak se zachází s úspěšným podnikatelem Babišem. Např. petikoalice neměla jiný program než Antibabiš. 😁

Hlada

Ano. Politická rozhodnutí jsou velmi závažná a osobně se dotýkají každého z nás. Je proto ostudou, že tito lidé jsou odměňováni částkami, které může dosáhnout šikovnější řemeslník s menším rozsahem odpovědnosti. Je logické, že pro schopnější lidi je práce v politice nezajímavá a podle toho to tak vypadá.

Tonda Káňa

Souhlas, skutečné špičky nechtějí riskovat medialní lynč a nenávist lidu, takže jdou jinam…