Avatar uživatele
zjentek

Je to tak, že současná kvalita potravin, prostředků hygieny, oděvů/textilií, léků… existuje jen díky spotřebě plebsu?

Ve smyslu co pán velkomožný podnikatelský předloží, to se uchytí, neboť plebs ochotně konzumuje, a čím větší tupost plebsu jako následek zlé kvality, tím ochotnější jeho konzum – potvrďte, či vyvraťte.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? da ny před 591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Odpoveď byla označena jako užitečná

Částečně ano.
Poptávka/spotřeba onoho plebsu spíše určuje cenu výrobku (kvalitního i nekvalitního).
Pokud není vyžadována kvalita, není důvod ji dodávat.
Příkladem může být palmový tuk/olej. Mezi prvními ho přestala ve svých potravinových výrobcích používat fa EMCO. Jen na základě lidmi vyvolané kampaně a odporu proti plundrování a používání nebezpečné/nezdravé potraviny. FA NECHTĚLA PŘIHÍT O SVÉ ZÁKAZNÍKY/PŘÍJMY Aa tedy vyslyšela jejich „přání“.
Velkovýroba je vždy levnější (sekají se výrobky, jako Baťa cvičky….). S ohledem na nižší náklady (včetn pracovní síly robotizace) se od levného výrobku (na sezonu) neočekává kdoví jaká kvalita/výdrž.
V zájmu výrobců není, aby kabát vydržel 40 let, pračka a TV 30 a více let. Výrobky je třeba „točit“. Tedy vyrábět, kupovat, aby byly zisky, odbyt, pro zaměstnance práce.

To, že plebs kupuje levné a nekvalitní potraviny je též složitější.
Někdo nemá informace, nezajímá se.
Kupuje jen to, na co má. Kvalitu, zdraví neřeší. Na stará kolena už neřeší (předávat geny nebude).
V obchodech, na trzích a v tržnicích kupujeme to, co je k mání/v nabídce (bez ohledu na cenu). Pokud jsme „popelnice Evrpy“, svědší to o možnostech NÍZKÉ koupěschopnosti obyvatel a ochotě baštit, co je.
Další věc je CHEMIE. Aby byl výnos, aby produkt dlouho vydržel ve skladech, na pultech, v regálech a brzy se nekazil, nevadl, nehnil. Konzervy v nezdravých tucích, olejích, ale vysokou trvanlivostí (několik let). Domácí konzervy se zbaštily do nové ovocné/zeleninové sezony, do 2 let (pak už jsou tam nebezpečné látky, ale ne jed. Jsou poživatelné.
Stravujeme se jinak, než před 40 a více lety. Jablka, banány, rajčata, papriky, pomeranče, hrušky V REGÁLECH, PO CEL ROK, nám zdraví a kvalitu nikdy NEPŘINESOU (chemie, bez vitamínů nebo nevhodně přehnojených, v hydroponiích s Persterilem/pe­roxidem).
Průmyslově zpracovaná potravina není a nebude nikdy zdravá.
Velkovýroba, velkokapitál je silný, odolný, ustojí i případnou krizi, neúrodu. Je levnější.
Jsme malá země. Odebereme omezené množství výrobků ⇒ vyšší cena (boty, bundy, auta, potraviny….) pro Čecha. Němec, Polák, Američan, Ital, Francouz atd., to má ve své zemi levnější. Mají množstevní slevy od výrobce a ty se odrazí na výši ceny.

Ano, a pokud jsou lidé ochotni kupovat a požívat nekvalitní potraviny, jsou jimi obchody zaplaveny.
Princip kapitalismu je obecně stále stejný. S co nejmenšími náklady, vydělat, co nejvíce peněz.
Umělé maso, výrobní salámy vystřídá, v „lepším případě“ pěstování masa z buněk v laboratořích (nepotřebuje pastvu a žrádlo, jako dobytek).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek