Lotr2008

Je vám líto, že až zemřete, tak zmeškáte spoustu věcí?

Třeba že se nedožijete velkých vědeckých pokroků, např. praktického využití jaderné fúze, léku na rakovinu, mezihvězdných letů, sjednocení relativity a kvantové fyziky atp. Taky zmeškáte třeba důležité události v životě svých dětí/vnoučat. Mně je to líto, třeba té „teorie všeho“ bych se chtěl dožít, nebo taky dětí mých vnoučat, ale je podle mě třeba se s tím smířit, nejsme nesmrtelní.

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Každý má svůj pozemský život na Zemi časově omezený. A co je po smrti, to nám žádný zemřelý neřekne, ani nepotvrdí. 😄
Když jsme byli malí, nebo mladí, tak jsme také dychtivě očekávali co nám pozemský život přinese. Mě už stačí to, co se děje a bude dít, dokud budu na Zemi (hlavně ne na zemi!). Jde mi z toho hlava kolem, dokola. 😄
A kdo nevěří v posmrtný život, pro toho Sovákův citát: „Smrti já se vůbec nebojím. Akorát mě štve, že je to na furt.“

Další odpovědi
Drap

Ne, neni. Nic z toho už nebudu potřebovat.

paul1

Ani ne, to je život. Hodně vědeckých pokroků jsem zažil, některé na hranici zázraku.
Já ještě pamatuji časy, kdy nebyla televize, jen rozhlas, málokdo měl telefon (pevná linka), málokdo měl auto atd. S dneškem se to nedá ani srovnat, mnohdy se mi zdá, že všeho je zbytečně moc (například množství typů automobilů, co komplikuje servis, výrobu a dodávku ND), že lidstvo plýtvá zdroji, atd.

elkon

Ani ne, zažil jsem toho zatím dost (ještě možná trochu zažiju). To je koloběh života, jak řekl klasik.

df

Máš věřit na reinkarnaci. Kdo ti může za to, že jsi materialista?

Filip84

  1. Ne.
  2. Bude lék na rakovinu, rozbují se jiná choroba. Byl mor, byl mor. Skončil mor, byla cholera. Skončila cholera, byla tuberkulosa. Takže: ne!
  3. To už vůbec ne! Já nejraději cestuju na kole, pak autem a mám rád szynobus kolejówy. Takže, ne.
  4. Nezajímá mne to. Takže, ne.
  5. To je život, nikdo tu nejsme navěky. Ale chápu naprosto, že ve Tvém věku se na to, třeba, díváš jinak. Třeba také budu, co já vím.

Máš to, svým způsobem, těžké, protože věříš v nějakou prospěšnost pokroku, něco od něj očekáváš, na co se těšíš. Já ne, mně kdyby to takto zůstalo, nebo i o něco méně, tak mi to stačí, bohatě, až moc. Sensus vidím v pokroku sociálním, psychologickém, a v tom lidstvo stagnuje, nebo upadá.

Jo, a jinak vítej zpátky, dlouho jsi nebyl, už jsem se i ptal, jestli někdo neví, co je s Tebou.

Ametyst

Nezmeškáme vůbec nic na té současné cestě zpět do středověku, kam máme kráčet pěšky nebo jet na kole, a raději při tom nevydechovat žádný CO2. Vzdyť ani nesmíme pojmenovat skutečné nepřátele. Ne, pěkně děkuji za takový pokrytecký svět.

da ny

NE, NENÍ!
Až zemřu, tak už sotva něco zmeškám :) (položení otázky je „trochu zmatené“.
Prožila jsem bezstarostné dětství, mládí v dostatku a zdraví.
Žiji tak, aby mi nebylo líto promarněného času, který mám ještě k dispozici.;D NECHTĚLA bych být v současné době mladá….. V marasmu a diktátu peněz nebo vládnoucích psychopatů, ovládajícími lidské životy.
Pokroků vědy si užíváme stéle i jejích omylů.
Jsem toho názoru, že mezihvězdné lety lidstvu nic „dobrého“ nepřinesou. Rakovina není žádná metla lidstva. Jsou tady mnohem nebezpečnější, vážná onemocnění a další, nová přijdou.
Mnohé se léčí úspěšně. Pokud se diagnostikuje včas, je šance vyšší, než u KVO.
Každý má své zdraví, především ve svých rukou (a rodiče). Na své psychice a psychosomatice může každý pracovat úspěšně sám….. pokud chce a objevuje informace, nebo i pomoc.
Důležité události přece nezmeškám, jen mne v tomto životě minou. Prožila jsem takové události, o kterých se mým prapředkům ani nesnilo. Události, které nepoznají / neprožijí má vnoučata a vnoučata jejich vnoučat ;D
Nemůže mi být dopředu líto něčeho co bude nebo nebude! SMÍŘIT se musím jen s cenami energií, nájmů, s cenami v obchodech (což mohu jen minimálně ovlivnit). SMÍŘIT se musím s tím, kdo nám na Zemi, V EU, V USA, v ČR vládne (a co vytvoří po volbách za koalici).
SMÍŘIT se musím s tím, že mi magistr v lékárně řekne: „Za chvíli budeme místo očních kapek prodávat Svěcenoou vodu!“ A momentálně nemám dostupný lék.
SMÍŘIT se musím s % výší důchodu (sníží se až k 35%) . Naši „předchozí důchodci“ dostávali 90%. ;)
SMÍŘIT se musím s tím, co vše nese naše Země (včetně hloupnoucích generací, touha po vědění se v běžné populaci vytrácí…. Převažuje zájem o konzum).
Děkuji, nechci žít věčně ;D Nebádám o životě chrousta ;D Nezatěžuji mysl zbytečnostmi.

aliendrone

No né, Lotrando Grando! Víš, žes upadl v podezření na průlet komínem nebo penálizace? (Nikoliv penalizace, ale PENÁLIZACE, tedy definitivní archivace do penálu.) 😉 🙂

Moc mě to netrápí, občas se na zubatou dokonce i těším. Ale trochu to opravdu sejří, protože tyto odpovědi bych CHTĚL znát. Bohužel se musím spokojit s odpovědmi na otázky typu „S kým spí ta nebo ten?“ apod. „zajímavosti“, které kdovíproč tolik lidí zajímají. 😕

zjentek

Mě tohle strašně štve. Já čtu každičký den Rudé právo, dycinky, každou chviličku, jenom hlavně ať mně někde něco neuteče! A jednoho krásného dne se to všechno takhle utne… a šlus. A teď co s tím vším (uvnitř hlavy) už jednou nabytým, že? Ani nevíme. Hrůza…

Ovšem nevztekám se proto, to ne. Spíše projevuji lítost 🤷‍♂️

pusinka50

Mně je líto, že se asi nedožiju lepší vlády, než co máme teď. Že se nedožiju lepšího života v Čechách. Že neuvidím vnuky dospělé a nezažiju jejich svatby. Chtěla bych se dožít aspoň konce naší ukrofašistické vlády premiéra Fialy.

Kelt

Podle mne má každý určený čas a je možná, že se díky reinkarnaci vracíme. Navíc dnes je tolik věcí a informací, že ani nemáme čas to stihnout abychom o všem věděli, že často nevíme ani o tom, co nás zajímá, protože těch informací je mnoho. Co je důležité? Kdysi to byla kosmonautika, dnes jsou to počítače , zvládnutí nějakých teorií, třeba setkání s mimozemštany a pod. Pořád půjde svět dál a nezáleží, kdo tu bude. Mohu se dívat na různé programy v televizi, cestovat, vše se zrychluje, ale na úkor čeho? Když udělám něco, tak mohu litovat, že jsem neudělal něco jiného a co bude, až tady nebudeme mne nemusí zajímat a nemusím ničeho litovat.

Rokio

Ano, bojím. Je to strašné. Vždyť mám před sebou pouze 50 let života. Chtěl bych žít několik století a pak se zase narodit jako člověk.

Nedokážu se s tím smířit.

Standa Macík

Asi jste zapomněl, že existuje něco jako nebe, že po smrti (my, co jsme byli v životě hodní) odejde naše duše do nebe, kde bude věčná. Já se smrti nebojím, po smrti nás čeká Ráj na zemi. A je mi jedno, že nějací páni vědci budou cestovat k jiné hvězdě.

ecpedicelove

Ano, a moc

Filip84

Montér Standa Macek Učitel Pomatenec to má, zase, v hlavě pomatené. Tak nějak míchá hrušky s jabkama:

po smrti nás čeká Ráj na zemi

Po smrti čeká pozemský „ráj“ otroky jehovovy organisace, a.s., pokud to nejsou tzv. otroci s nebeskou nadějí, těch je 144,000 a budou s Ješuou ben Josefem tvořit takový „nebeské“ politbyro a theokratickou diktaturou řídit ty otroky na zemi v pozemském „ráji“.

Eschatologická perspektiva otroků jehovovy organisace, a.s., znamená, že jehovista bude po smrti tuhý, jako žádný druhý, a až přijde Ješua ben Josef znovu na zem, tak buďto bude tuhý in secula seculorum, nebo vstane a pofusuje buďto do toho pozemského ráje, nebo do toho nebeského politbyra.

https://www.jw­.org/cs/knihov­na/casopisy/w20060715­/bozi-kralovstvi-je-nadrazene/

Eschatologická perspektiva katholíka je taková, že po smrti jeho tělo bude tuhé, jako žádné druhé, budou ho žrát červi, nebo kojot se supem, nebo poputuje, jsa penálisované, do pece, to je dokonale nepodstatné, ovšem duše, která už v tom těle nebude, poputuje za Ješuou ben Josefem, který jí rozsoudí, a podle rozsouzení buďto poputuje do pekla (na věky), do nebe (rovněž na věky), nebo do očistce, což je takový Lager, ve kterém bude ta duše po omezenou dobu (jednotka omezenosti není ustanovena), a potom poputuje do nebe, a to už na věky.

No jo, no, tak to dopadá, když někdo trollí, vymýšlí si fiktivní osobnostní profil a prd tomu rozumí! Nebo na to lze použít přiléhavý citát Zdeňka Pohlreicha: „Zdejší kuchař neumí cibulové kroužky!“ „Chudák *…“ „*Čurák jeden!“ 😂😂😂🤣

aliendrone

paul1>>> Tak s tím množstvím automobilů tě mohu ubezpečit, že se to vrátí ke stavu, který pamatuješ. Tímhle tempem se toho možná ještě dožiješ, stačí tak 20 let, odhaduji. To bude doba, kdy vlastnit a provozovat „luxusní vymoženost auťák“ si bude moci dopřát jen vyšší střední třída a lepší. To víš, halvoidní dem(ent)okracie, lidé budou dost možná rádi za příděl 100g dvacetiprocentního masa na den/osobu. 😕

Lotr2008

df: Proč bych věřil na reinkarnaci? Já uvažuju čistě racionálně, na nějakou duši nevěřím. Já myslím, že na reinkarnaci a nebe a podobné voloviny věří jenom ti, co se bojí smrti a právě toho, že už nebudou ve spojení se světem.

df

Ti se právě bojí smrti míň, protože veří, že tím nic nekončí, že je to jen přechod. Nejvíc se bojí materialisti.

Lotr2008

No já se smrti ani nebojím, kdybych se jí bál, tak bych se z toho zbláznil, protože v mém věku může člověk čekat už všelicos.