Standa.Nov

Jsem OSVČ registrovaný jako plátce DPH. Mohu nakupovat na internetu jako fyzická osoba – bez uvedení IČ a DIČ?

Jsem OSVČ registrovaný jako plátce DPH. Mohu nakupovat na internetu jako fyzická osoba – bez uvedení IČ a DIČ?
Myšleno jakože jen pro svoji osobní potřebu? Nebo musím všude uvádět IČ a DIČ a pak neuskutečňovat odpočet DPH, protože nakupuji věci pro svoji potřebu mimo práci? Protože při nákupu na IČ platí jiná pravidla ohledně záruky atd.
Díky moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě, naopak podnikatelé měli na IČ nakupovat pouze zboží, které slouží k podnikání (v praxi pak spíš podnikatelé nakupují věci osobní potřeby na IČ kvůli dani z příjmů).

Další odpovědi
Drap

Proč by ne.

Standa.Nov

Super, děkuji moc!