Savier

Karel Gott byl nejlepší hudební tvůrce v naší zemi?

Je to tak? Podle mě by si toto označení nikdo jiný nezasloužil!

Nejlepší odpověď
Dochy

Mám za to, že Gott byl především zpěvák – interpret. Jako tvůrce bych bral spíše skladatele a textaře. Ale jinak, podle toho co vím, bych asi souhlasil že si tu řadu slavíků a dalších ocenění docela zasloužil.

Další odpovědi
Disraeli

Hudební tvůrce je široký pojem… zde bych upřednostnil i známé skladatele jako Dvořák, Smetana, Mysliveček, Janáček, B. Martinů, aj. Borci, co složili opery a symfonie, jsou podle mě trochu jiný level, pokud příjde na otázku tvorby. Kurde, dyť Dvořák bývá řazen mezi největší světové skladatele, a to je co říct…

A osobně mám raději třeba Matušku – pokud jde o ty moderní a populární zpěváky (od druhé poloviny 20. století). A přestože české hudbě moc neholduju, tak i některé dnenší skupiny nebo alespoň vybrané písně si poslechnu raději, než plno věcí od Gotta.
Asi i Kryla si poslechnu raději.
A jako jistě, Gott byl frajer a pár písní od něj se mi líbí. Ale nepovažuju ho za nejlepšího… ale to je jen můj osobní názor.
Nejslavnější ale asi je… byť moc nechápu, co určuje, proč jsou někteří tak slavní (chápu třeba Beatles apod., ani trochu nechápu tolik povyku kolem Taylor Swift).

Nutno taky podotknout, že tvůrce nemusí být úplně správně… zpěvák zpívá, ale ne vždy nezbytně tvoří. Často jsou tam převzaté písně anebo jiní autoři textů a melodií… kde se zpěvák může na tvorbě podílet, ale taky nemusí. Často „jen“ zpívá.

Tonda Káňa

To je čistě subjektivní…

Pepíček 666

Kája nebyl nejlepší, ale pouze nejúspěšnější. To je rozdíl přímo diametrální. A nebyl to navíc žádný tvůrce, jen interpret. Nepočítám ani jeho „nádherné“ obrazy!!