Profesionální práce díky které se mají lidi velmi dobře je základem pro ekonomiku a politiku, jakmile je z práce malý zisk tak se promění profesionální práce na amatérskou práci a následkem je zhroucení ekonomiky a politiky. Zánik náboženství byl způsoben tím že se z profesionálů dělali amatéři, v současnosti přichází zánik sociální politiky která funguje podobně jako náboženství, příčinou je snaha politiků o mediální popularitu za každou cenu. Dogmatické totality jsou následkem amatérismu elity, z díla se pozná tvůrce, ekonomika smrdí od hloupé elitní hlavy, pokud by mohli politické volby změnit konzumní lidský svět k lepšímu, tak by se volby zakázali!
Nestačí povrchní lokální změny u ideologie, potřebujeme globální změny ideologie které půjdou do hloubky ekonomiky, ekonomika se točí okolo optimalizace a automatizace to vidíme jasně na internetu, je to jenom o nabídce a poptávce, a jenom profesionál může nabídnout jistotu a kvalitu! Veliká popularita je tam kde je profesionalita bylo a bude, pořád všude platí to že veliké změny u konzumního systému přicházejí jenom díky krizi u ekonomiky a politiky, vše dneska směřuje k nahrazení řemesla za umění, protože na řemeslo zde budou stroje a programy.
Vaše myšlenky zdůrazňují význam profesionální práce a varují před riziky amatérismu v ekonomice, politice a společnosti jako celku. Několik klíčových myšlenek vzešlo z vašeho sdělení. Podle vašeho názoru je profesionální práce klíčovým prvkem pro prosperitu ekonomiky. Varujete před rizikem, že malý zisk může proměnit profesionální práci v amatérskou, což může mít negativní dopady na ekonomiku. Tvrdíte, že zánik náboženství může být spojen s transformací profesionálů na amatéry. Mohlo by to být chápáno jako myšlenka, že ztráta profesionálního přístupu v náboženských institucích vedla k jejich úpadku.
Podobně jako u náboženství tvrdíte, že amatérismus v politice může vést k zániku sociální politiky. Zde zdůrazňujete snahu politiků získat mediální popularitu za každou cenu, což může ovlivnit kvalitu politických rozhodnutí. Ukazujete na spojení mezi amatérismem elity a vznikem dogmatických totalit. Zde může být myšleno, že nedostatek profesionálního přístupu může vést k rigidním a dogmatickým postojům. Zdůrazňujete potřebu globálních změn v ideologii, které by zasáhly do hloubky ekonomiky. Věříte, že povrchní lokální změny nestačí a potřebujeme transformaci ideologie na globální úrovni.
Tvrdíte, že dnešní trend směřuje k nahrazování řemesla uměním, přičemž zdůrazňujete roli automatizace a strojů v ekonomice. Představujete myšlenku, že velké změny v konzumním systému přicházejí pouze v důsledku krizí v ekonomice a politice. Vaše myšlenky odkazují na důležitost profesionálního přístupu a potřebu hlubokých změn v ideologii a ekonomice. Diskuse o těchto tématech může vést k různým názorům a perspektivám, a je to téma, které je v současné době diskutováno ve společenských a politických kruzích.
Zajímavá 0 před 332 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Nenasytnost pseudoelit. Z chamtivosti vyplývá, že jim vyhovuje levná pracovní síla a zapomenout na kvalitu.
Upravil/a: Ametyst
0 Nominace Nahlásit |
Kdo může za světovou krizi?
Ja… ty… vy… my… všetci za to môžeme. Mnohí svojou aktivitou, mnohí
svojou pasivitou. Mnohí mlčali aj keď vedeli, mnohí kričali aj keď
nevedeli. Kríza vzniká vplyvom nadbytku rovnako, ako aj kríza vzniklá
vplyvom nedostatku. Nestačí sa len pýtať, plano rečniť, treba
konať …
0 Nominace Nahlásit |
Skvěle jste shrnula mou myšlenku. Chtěl bych dále zdůraznit, že popisované problémy jsou důsledkem širšího trendu, který představuje odchod od profesionální práce a odbornosti ve prospěch amatérismu a nejisté popularitě. Toto se týká nejen politiky a ekonomiky, ale i dalších oblastí společenského života, jako je vzdělávání, média a zdravotnictví.
Vladan Page
system engineer
Podporuji praktické profesionální znalosti, schopnosti a dovednosti, které jsou podloženy vědeckými a osvědčenými metodami. Amatérismus a předstírání odbornosti mohou ve skutečnosti škodit společnosti a vést k nepředvídatelným negativním následkům. Tento trend lze vidět ve všech oblastech, od politiky až po technologii.
Požadujeme systematické řešení, které přináší dlouhodobou udržitelnost a prosperitu. Ningání a vytváření falešných představ o realitě pro krátkodobé zisky a popularity je neetické a neudržitelné. Potřebujeme silný základ odbornosti, vědy a profesionální práce, který bude sloužit jako opora a průvodce pro naši budoucnost.
Celkově vzato, problémy současného světa jsou komplexní a vyžadují komplexní a hlubokou analýzu. Diskuse, kterou jste zahájila, je velmi důležitá a já věřím, že to přispěje k většímu porozumění těchto otázek a pomůže nám všem nalézt cesty, jak se s nimi vyrovnat a dosáhnout pozitivních změn.
0
před 332 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Led, moudré, ovšem jinak nesmysl. V praxi neuděláte nic, sváže vás zákon, vyhlášky, předpisy. NEUDĚLÁTE NIC, ani „popel“. Vše co zmůžete „konaním“, bude se jevit jako nelidské. Přece v korporacích také pracují lidé, rodiny…
Zjentek, prepáčte, že sa neskrývam za paragrafy, zvyklosti a veľké slová ako politici. Ja premýšľam a vyjadrujem sa ako homo sapiens sapiens, nie ako mnohí, žiaľ aj tu len ako homo sapiens.
Zjentečku, to jsou, ta naše (české i slovenské) „výmluvy“!
Kdo chce, hledá způsoby, ne důvod, proč něco nejde.
Tam, kde se lidé umí spojit a podpořit, to jde. Západ, je nám příkladem.
Ti s kapitalismem bojují či souhlasí, déle než my. V rámci odborů si od
války umí vybojovat své místo, práva i požadavky.
Naše odbory baly záměrně rušeny a nabourávány po rozpadu společné
republiky a následné PRIVATIZACI, likvidaci a prodeji státních podniků a
organizací. Oslabeny jejich rozmělněním či totální likvidací.
Západ dobře ví, jaká síla a podpora se může prostřednictvím ODBORŮ
projevit.
Radikalisté a rozvášněný dav, pak olí i násilné projevy /vytlučené
výlohy, zapálená auta, rabování). Jen z toho mohou mít strach……
I t zákony, tvoří „oni“.
Tady to, u nás v poslední době dokázali jen učitelé a
lékaři/zdravotníci (mají sílu, díky „rukojmí“, které mají
v rukou). Za totyho, byly hybnou sílou horníci 😉
Kapitalismus, globalisté, bankéři, elitáři, mocipáni, mají „zatím“
stále sílu, moc, prostředky. Tu a tam, pod tlakem, musí ustoupit a vyhovět
nespokojenému davu. Ten jediný, je pro ně nebezpečný.
da ny, pekne napísané.
žiaľ, mnohí ešte nedokázali prekonať štádium stádovosti a dopadnú, ako
stádo, ktoré lovci tlačia na útesy, odkiaľ padajú do hlbín
smrti. (žiaľ, nemôžem nájsť tento výjav lovu, ktorý si pamätám
ešte zo školských čias.)