Avatar uživatele
FlAsh_7

Kdy bude větší kvalita zvuku? (celý problém v popisu)

Dobrý den, mám dotaz ohledně kvality hudby, přehrávané přes mobilní telefon na zesilovači.(Chci si starý zesilovač připojit ke smartphonu.) Z toho důvodu se ptám, když bych připojil levný smartphone k drahému zesilovači, bude kvalita zvuku lepší, než kdybych připojil drahý smartphone k levnému zesilovači? Myšleno, kdybych hudbu poslouchal v nekomprimovaném formátu FLAC. Byl by ten zvuk pořád nekomprimovaný? Poznal bych potom rozdíl .mp3 vs .flac? Možná pro Vás působím hloupě, ale ve zvuku jsem úplný laik. Předem díky za radu.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 1669 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Nevíme co z toho s tou nekvalitou vyhraje. Očekával bych že mizernej zesilovač pohnojí jakejkoli zvuk, zatímco výstup z mobilu i u těch levnějších dostojí alespoň nějakému standardu. Ale jistota bude až to někdo zhodnotí poslechem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dr.luha

O kvalitě zvuku nerozhoduje ani tak zesilovač, ale spíše bedny. Důležitý je aby měl požadovaný výkon a tomu odpovídající reprosoustavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Naopak… všechno má vliv na kvalitu. Od místnosti nahrávky, snímače, vedení, záznam, zporacování, médium, reprodukční zařízení, zesilovač, zase vedení, reprosoustava, místnost… Nic neudělá kvalitnější konečný dojem, než jak jej celý tento řetězec zpitvoří. Pořízení správné nahrávky, na správném médiu, přehrávané na správném zařízení a správných repro je to, co může koncový uživatel ovlivnit. Nakonec tedy kvalita bude jen tak kvalitní, jak nekvalitní je nejhorší článek řetězce. A není pravdou, že zesilovač nehraje roli. Hraje a dost velkou. On má totiž taky nějaké charakteristiky. A nejsou jo jen ty frekvenční, ale i fázové. Ono totiž dochází mj. k tomu, že různé kmitočty mohou být fázově jinak posunuté a problém je na světě. Repro pak má kromě tohoto další vlastnost, jejich impedance není v pásmu konstntní, ale mění se. A to ne jen činným odporem, ale mění charakter od kapacitního až k induktivnímu. Toznamená zalší změny charakteristik a fázových posunů. To všechno může u stereofonních nahrávek způsobit znatelný problém. Pak tu máme poslechovou místnost. To bys nevěřil, jak divně se zvuk chová, jak se odráží jenom od něčeho a nakonec… co všechno může v místnosti, typicky v obýváku, rezonovat (třebna na stole postavené skleničky o sebe, pokud se dotýkají, nebo dokonce v regálu. U nábytku třeba zadní stěny mohou rezonovat. A fak blbě se to hledá a ještě hůř odstraňuje. Takže zanedbat v celém řetězci se nesmí vic, pkud chceš něco kapku poslouchatelného. A nakonec… když budeš mít kvlaitní repro, a řekněme i ten zesik, pak počítej s tím, že každá další nekvalita se ti brutálně projeví. Zkrátka… není to zase tak jednoduchá věda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek