Pan Filuta

Když budu mít syna, který se stane farářem, budu ho oslovovati synu nebo otče?

Nejlepší odpověď
Rokio

Jménem. Tak je to normální.

Další odpovědi
Dochy

Jestli jseš alespoň trochu normální, pak třeba „Pepo“.

Drap

Jak budeš chtít.

Tonda Káňa

Asi otče, pokud to budeš myslet nábožensky…? 🤷‍♂️🤷‍♂️

Kelt

Záleží v jaké to bude situaci. Ale zatím nemáš syna a , když ho budeš mít, tak není jisté, čím bude. Taky se toho nemusíš dožít.

Filip84

Farář se neoslovuje „otče“, titul administrátora farnosti (včetně administrátora excurendo), z nařízení Sněmu tridentského, je Reverendus Dominus, důstojný pán, oslovuje se, proto, „důstojný pane“. 🙄

Pokud by byl tvůj syn, zároveň, (arci)děkanem, vikářem nebo arciknězem, náleží mu titul Admodum Reverendus Dominus, veledůstojný pán, oslovoval bys ho, proto, „veledůstojný pane“.

Pokud by byl tvůj syn administrátorem farnosti a zároveň kaplan Jeho Svatosti, prelát Jeho Svatosti nebo apoštolský protonotarius, pak by mu náležel titul Amplissimus Dominus, vysoce důstojný pán, oslovoval bys ho, proto, „vysoce důstojný pane“.

Filip84

Jo, a jen tak mimochodem: je to Troll.