Prostě já...

Kdybych byla po rýmě, můžu chytit covid?

Budu mít imunitu, nebo ne? Jestli ano, na jak dlouho? A co v opačném případě?

Odpovědi
quentos

„Budu mít imunitu, nebo ne?“ – Imunitu má každý. Nesmyslná otázka.

Ametyst

Můžeš. Záleží na tom, jak se o své zdraví staráš. Každý ví, co je zdravé a co nezdravé, tak proč toho nevyužít. Nejde všechno nechávat na institucích.

elkon

Rýma nemá s Covidem nic společného. Covid můžeš chytit kdykoli a kdekoli, dezinfikováním rukou, nošením respirátoru kde je potřeba a dodržováním odstupu od lidí, se ta možnost nákazy snižuje.

Dochy

budeš mít zřejmě imunitu na rýmu. Resp. na ten konkrétní vir, který jsi měl. Pak je ještě nějaká šance že budeš chvilku odolnější protože je imunitní systém trochu nabuzen. Říká se, že onemocnět dvěma různými infekcemi zároveň je právě kvůli tomuhle hodně nepravděpodobné. Ale nemyslím si, že by to tu pravděpodobnost onemocnění ovlivňovalo až tak významně a hlavně předvídatelně…

JežíšKristus

Od kdy je covid rýma?

jirka F

Buď ráda že nemáš to co mám teď já smrkám chraptím a kašlu a vůbec se to skoro nelepší bojím se propuknutí angíny. Ale k věci myslím že částečně ano. Můžeš ho chytit.

Ametyst

Nejlepší, co pro sebe můžeme udělat, je nejíst bez rozmyslu cokoliv a kdykoliv.