Frogman

Kolik taktů hudby se může použít, aby to nebyla krádež?

Ve spoustě songů jsou „propůjčeny“ (de facto ukradeny) krátké části jiných songů a mě by zajímalo kolik taktů z nějaké se takto může „půjčit“, aby se to nebralo jako krádež.

Nevíte někdo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nebyla by to ani tak krádež, jako spíš porušení autorských práv. Jinak je to docela sporné, když někdo měl stejný hudební nápad. Dva takty třeba nemusí ještě nic znamenat, ale byli i takové grupy co se ohradili: tohle jsme přeci zahráli jako první!
Zatímco kopie starých klasiků jsou zcela beztrestné. protože jsou starší, než 70 let. Ale ta skupina, co se rozhodne na remaku Beatles, musí si od nich práva koupit.

Další odpovědi
aliendrone

Těžko odpovědět, to se můžeš zeptat i kolik a jakých tónů či stupnic použít. V zásadě MNOHO různých skladeb má stejné akordy, tudíž odpovědět by MOHL specializovaný autorskoprávní odborník, ale dost možná ani ten, záleželo by podle mne na výroku soudu. A ty v dnešní době můžeš predikovat asi stejně dobře, jako hod korunou – zákon sem, zákon tam. :(