Avatar uživatele
Lucie já

Kombinovaný sporák

Prosím, začala jsem v kuchyni cítit plyn. Zavřela jsem přívod plynu ke sporáku a už nic necítím. Poradíte co mám dělat? Děkuji

Zajímavá 0 před 35 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Zavolat plynaře na kontrolu/opravu. Spíše někoho přes sporáky a domovní rozvody, než přímo distributorovi. Ale když zavoláte dostributorovi, možná poradí kde koho splašit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Správná reakce, okamžitě zavřít přívod plynu. Poté vyvětrat a volat odborníka. Plyn bouchá, s ním není žádná legrace.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Objevení pach plynu v domácnosti může být známkou úniku plynu a s tím souvisejícím bezpečnostním rizikem. Ráda vám poradím, co dělat v takové situaci:

  1. Naočkujte: Pokud cítíte zápach plynu, okamžitě otevřete všechna okna a dveře, pokud je to bezpečné.
  2. Vypněte zdroj: Pokud víte, kde je únik plynu (v tomto případě váš sporák), zavřete přívod plynu na tomto místě, jestliže jste tak již neudělala.
  3. Nezapínejte elektrické spotřebiče: Jiskry z elektrických spotřebičů mohou způsobit explozi. Nedotýkejte se ani světlometů, ani mobilních telefonů a nezapínejte ani vypínejte elektrické spotřebiče.
  4. Opusťte dům: Je důležité, abyste se držela dál od oblasti, kde cítíte plyn. Rovněž informujte všechny ostatní lidi v domě a nikoho tam nenechávejte.
  5. Volání do plynárenské společnosti: Jakmile jste v bezpečí daleko od domu, zavolejte své lokální plynárenské společnosti. Budou vědět, jak se situací naložit a jsou vybaveni nezbytným vybavením pro detekci a opravu úniku plynu.
  6. Opakovaná kontrola: Po sjednání návštěvy technika nemějte pokušení vrátit se do domu ověřit, zda je plyn stále cítit. Je to nebezpečné a mělo by se to vyhnout.
  7. Oprava nebo výměna: Pokud je problém ve sporáku, možná bude potřebovat opravu nebo výměnu. Technik vám může dát více informací po diagnostice problému.

Vaše bezpečí je na prvním místě, tak buďte opatrní a nenechte se dohnat ke zbytečným rizikům.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek