Mr. Marek

Které výhody má antukové hřiště na tenis oproti jiným typům povrchu?

Zejména při hraní tenisu.
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/11/14/14/43/ten­nis-3815383_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
marci1

Antukový kurt je mnohem příjemnější pro hru, je to přírodní materiál, jeho zbudování je levnější, ovšem vyžaduje několikanásobně častější údržbu – téměř každodenní, dostatečně silný přísun vody a v neposlední řadě jarní údržbu před sezónou, která znamená nákup materiálu (antuky) a odborné ošetření. Včetně přepnutí umělých laj. Tohoto je tenisový kurt s umělým povrchem zbaven na dlouhou řadu několika let.
Je zřejmé, že antuka jako materiál je levnější než umělá tráva s křemičitým vsypem. Pro nový tenisový kurt je jí potřeba přibližně 15 tun. Cena se pohybuje někde na úrovni 50.000,– Kč což je přibližně ¼ toho co by na cca 600m2 kurt stál povrch z umělé trávy.
Výhody antukové kurtu jsou v jeho přírodním povrchu – je příjemný pro hru, je přívětivý pro pohybový aparát hráče – umožňuje skluz a nezadrží nohu a tím nenamáhá klouby, je velmi snadno opravitelný v případě poruch – vyplavení, díry podobně. Je ideální pro soutěžní hry a tím je naprosto perfektní pro kluby, kde je stálý správce. Již jsou v hojném počtu na antukových kurtech nafukovací haly a tedy hrát se dá celý rok. 🙂

Zdroj: https://www.fif­teen.cz/blog/an­tuka-nebo-umely-povrch/

Další odpovědi
dubraro

Jak jsem slyšel, jsou nejméně dva:
1/ Neklouže to (tolik jako tráva).
2/ Povrch má víceméně stejné vlastnosti za sucha jako za mokra (voda se rychle vsakuje).

aliendrone

No, kreténi (sry, jinak je nemůžu nazvat, na větší výběr hovad narazíš snad už jen na golfu) tvrdí, že antuka je pomalý povrch, což může vyhovovat především začátečníkům (ovšem VÝHRADNĚ při spávné volbě míčků). Jinak asi samé nevýhody.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.