Takové, které by dokázal sestavit i takový antitalent a ne-bastlíř, jako jsem já? Za socíku jsem si v DOSSu (prodejna Svazarmu) koupil stavebnici zesilovače Transiwatt, který jsem používal dlouhá léta a byl spolehlivý. Stála 1500 Kčs a měla parametry neporovnatelně lepší, než jakýkoliv Hi-fi zesilovač v obchodě, který měl sice pěknou dřevěnou skříňku, ale byl nejmíň 2× tak dražší. Bohužel jsem o něj přišel a tak už vlastním během 3 let v pořadí už třetí zesák (té nejlevnější třídy) a všechny jsem musel reklamovat, nebo mají různé nedostatky, jsou to prostě nespolehlivé šunty. Na e-shopech jsem našel jen dílčí komponenty, ale žádnou kompletní stavebnici. Jde mi jen o ozvučení malé místnosti – vstupy z TV a PC.
https://pixabay.com/cs/photos/zesilova%C4%8D-di-kasen-amplifier-655577/
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1839 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Keplere, oceňuji tvoji touhu bastlit, ale… Dokud nenapíšeš něco bližšího k požadavkům na ten zesik (alespoň výstupní výkon a počet kanálů > stereo/2.1/5.1, případně impedanci kvůli stávající bednám atd.), tak jediná odpověď je „hledej šmudlo“! Nejlépe na Aliexpressu, zadej „low frequency amplifier kit“. ;) :)
A popřemýšlej, jestli to nejde třebas „nějak jinak“ – spolehlivé, vysocekvalitní zesiky a slušně výkonné mají stará autorádia (tzv. „klikotoče“ – co motaly ještě audiokazety), třeba takové Blaupunkty dnes pořídíš za 2 stovky (bo to nikdo nechce, kazety jsou out). ;)
0 Nominace Nahlásit |
Zde se pokochej:
https://search.seznam.cz/?q=nf+zesilova%C4%8De+stavebnice+moduly&oq=Stavebnice+zesilova%C4%8D&aq=4&sourceid=szn-HP&thru=sug&su=kc
Stavebnice existují. Dost různých stavenic zesilovačů a jiných ptákovin
jsem viděl letos na mezinárodním srazu radioamatérů v Holicích. Bohužel
si nepamatuji firmu, která s nimi obchoduje, protože mě to až tak
nezajímalo. Myslím, že obsahovaly plošňák, součástky, ale ne
mechaniku – panel, skříňku,…
Není to ale pro antitalenty a trumpety. Musíš umět alespoň dobře pájet,
rozeznat součástky, rozlišit vývody, atd. Myslet si, že je to úplná
brnkačka, tak to tedy není. I nf. zesilovače dokážou pěkně potrápit
s bručením, nežádoucími vazbami,
a dalšími překvápkami, se kterými člověk nepočítá. Avšak můžeš
mít i štěstí, že tě to nepotká. Kdo si to někdy vícekrát zkusil,
ví svoje.
0 Nominace Nahlásit |
GME, GES, nějaké ty levnější, přes google vidím nějaké hezké elektronkové za cca 5000 (2×25W)
0
před 1839 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
orwell: no, to je právě ono, odmítám cokoliv bastlit a potřeboval bych komplet skládačku vč. pixly a mechaniky. Ten Transiwat obsahoval vše a stačilo jen spájet svazky vodičů s předoživenými deskami – plošňáky. Návod byl polopatický a vše mi fungovalo hned na poprvé a nikdy jinak…:-))
Hm, tak to jsi měl docela kliku. Ale Transiwatt byla tehdy známá a dost povedená konstrukce. Tuším, že byl uveden v časopisu Hudba a zvuk, který byl ve srovnání s AR docela seriózním zdrojem informací a nepřispívali do něj blbci. Já jsem tedy Transiwatta neměl a trápil jsem se s různými konstrukcemi dle AR i vlastními. Ale zase jsem se při tom nabíjení si držky něco naučil (tedy snad).
alien: požadavky mám jasné, jde mi o to, zda se vůbec ještě dají pořídit stavebnice pro blbce. Hledal jsem hledal, ale nenašel. S Aliexpresem nekomunikuju, nikdy jsem na něm nebyl. Ale s tím starým autorádiem jsi mi nasadil brouka do řepy. Akorát bych musel k tomu pořídit adaptér na 12 V. No, kdyby to mělo bass, treble, balance, tak by to šlo.
Hlavně počítej, že ten „adaptér“ bude muset mít NĚJAKÝ výkon.
Ono 4 x40 W na výstupu chce svoje. (Ale ty nejlacinější [přesto
dostatečně kvalitní] dávaly snad jen kolem 4×25–30W, myslím.
Čongononame klikotoče i méně.)
A s basama, výškama, balancem i faderem (a u těch „lepších“
i dalšími vychytávkami) můžeš počítat na 100%, o tom žádná.