Avatar uživatele
dust8

Lze vyléčit salmonelózu svépomocí bez návštěvy lékaře např. pomoci přírodní medicíny?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1, Kepler před 1983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Medikamentózní léčba spočívá v podávání střevních desinficiencií (desinfikují – zbavují střeva choroboplodných zárodků), adsorbencií (např.živočišné uhlí – váže na sebe špatné látky), antiemetika (proti zvracení). Jsou sice známy i přírodní látky s takovými účinky, ale obávám se, že ne dostatečně účinné. Domácí léčba může být jen podpůrná, zaměřená především na doplňování tekutin a iontů, aby se předešlo nebezpečné dehydrataci. https://nemoci­.vitalion.cz/sal­moneloza/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Dr. Popov uvádí

"Jako každé průjmové onemocnění ohrožuje salmonelóza postiženého především ztrátou tekutin, což je nebezpečné hlavně u dětí a seniorů. Podávání antibiotik není vhodné (pokud není nutné z titulu dalšího – paralelního – onemocnění).

Pozn.: při přetrvávajícím průjmu navštívit lékaře. Rovněž je třeba nezaměňovat salmonelózu s alimentární nákazou (otravou z běžně zkažených, salmonelou nekontaminovaných potravin)."

https://www.drpo­pov.cz/salmone­loza/

Jinak v první fázi mohou pomoci bylinkové čaje

https://bylin­kydnes.cz/bylin­ky-pro-lecbu-salmonelozy/

"Vzhledem k tomu, že v průběhu nemoci dochází ke značnému úbytku tekutin v těle, je nutné vhodnou formou organismus rehydratovat a doplnit soli.

Použít můžeme iontový přípravek zakoupený v lékárně nebo si připravit domácí rehydratační roztok z 1 litru převařené vody, 8 čajových lžiček cukru, 1 lžičky soli a 1 šálku neslazeného ovocného džusu.

Příjem tekutin a rovněž léčebné účinky zajistíte pitím bylinkových čajů. Měsíčkový čaj působí antimikrobiálně, stejně jako čaj mátový, který navíc poskytuje sedativní efekt a mírní křeče ve střevech. Čaj z maliníku působí proti průjmu a jako relaxant střev. "atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Moje kolegyně se ocitla ve skupině osob, která se nakazila salmonelózou po konzumaci bramborového salátu s majonézou. Ocitla se na infekčním oddělení krajské nemocnice a po vyléčení konstatovala, že bolesti při jejich třech porodech byly proti krutým křečím při „salmošce“ procházkou růžovým sadem. Z toho dedukuji, že v podobných situacích se nemocný na zákrok lékaře přímo těší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frontinus

Salmonelózu lze léčit „svépomocí“, protože i praktický lékař stejně doporučí Endiaron nebo Smectu (obé je volně prodejné) a rehydrataci (ideální je si občas dát i nějaký „ionťák“, nesycená minerálka, případně si připravit něco z jednoho citrónu, čajové lžičky soli, vrchovaté čajové lžičky soli a litru až dvou vody) a probere vhodnou dietu (ale není v tom nic překvapujícícho). Jediný důvod u jinak zdravého člověka, proč je třeba při nekomplikovaném průjmu kontaktovat lékaře, je pracovní neschopnost a ve vybraných případech (např. práce v potravinářství) kontrola na bacilonosičství.
Jen pro doplnění, někdy může být průjem poněkud „divočejší“ – a pak může dojít na nutnost doplňovat tekutiny infúzí a třeba i na ta antibiotika. Předpokládám ale, že kdybys začal kolabovat nebo kdyby se v průjmu objevila krev, naznáš, že to by asi měl vidět někdo, kdo se vyzná. Podobně není rozumné být s takovým onemocněním například na koleji.

Zdroj: http://www.so­len.cz/pdfs/med­/2010/08/06.pdf

Upravil/a: Frontinus

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek