Avatar uživatele
Matiselis

Má cenu hledat kvalitní hudbu (třeba 196kbps), když ji poslouchám na low end laptop reproduktorech?

Jde mi o to, zda tam vůbec poznám rozdíl mezi třeba 196kbps a 120kbps… Když jsem zkusil poslechnout si skladbu v nižším a vyšším bitrate, ta s nižším mi přijde méně kvalitní, navzdory low end reproduktorům – tak si říkám, zda to není „placebo“, sugesce, zda si to jen nenalhávám.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.
Děkuji za odpoveď

Zajímavá 0 před 525 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Má to cenu. Nevíš, na čem budeš tu nahrávku poslouchat příště.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Má to cenu. Nejde jen o to, na co správně upozorňuje dubraro (tedy že skladbu si můžeš přehrát i na něčem LEPŠÍM), ale i o to, že si můžeš k laptopu pořídit KVALITNÍ sluchátka – HNED poznáš rozdíl. 😄

BTW – Pokud jde o rozdíl mezi 128kbps a 192kbps, eh, tak je to dost o ničem. Jako dobrou lze považovat kompresi na 320kbps, nižší bitrate POZNÁŠ pokud začneš přehrávat skladbu na kvalitním zařízení (zesik, repráky). A to NEMUSÍ jít o nějaké hi-tech hifi zařízení za statisíce, ale třeba jen o obyčejný autopřehrávač/re­práky. Pokud „máš sluch“, tak i 320kbps ti nebude vyhovovat, ale kupříkladu starý pes jako já (s věkem degradovaným sluchem) už rozdíl mezí 320kou kompresí a bezztrátovou kompresí prakticky neslyší. 😐

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

To záleží jak reproduktory zní a jestli máš hudební sluch. Někomu můžeš pustit cokoli, stejně nic nepozná. Ale v tomto případě nemyslím, že poznáš rozdíl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek