Matiselis

Má cenu hledat kvalitní hudbu (třeba 196kbps), když ji poslouchám na low end laptop reproduktorech?

Jde mi o to, zda tam vůbec poznám rozdíl mezi třeba 196kbps a 120kbps… Když jsem zkusil poslechnout si skladbu v nižším a vyšším bitrate, ta s nižším mi přijde méně kvalitní, navzdory low end reproduktorům – tak si říkám, zda to není „placebo“, sugesce, zda si to jen nenalhávám.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.
Děkuji za odpoveď

Odpovědi
dubraro

Má to cenu. Nevíš, na čem budeš tu nahrávku poslouchat příště.

aliendrone

Má to cenu. Nejde jen o to, na co správně upozorňuje dubraro (tedy že skladbu si můžeš přehrát i na něčem LEPŠÍM), ale i o to, že si můžeš k laptopu pořídit KVALITNÍ sluchátka – HNED poznáš rozdíl. 😄

BTW – Pokud jde o rozdíl mezi 128kbps a 192kbps, eh, tak je to dost o ničem. Jako dobrou lze považovat kompresi na 320kbps, nižší bitrate POZNÁŠ pokud začneš přehrávat skladbu na kvalitním zařízení (zesik, repráky). A to NEMUSÍ jít o nějaké hi-tech hifi zařízení za statisíce, ale třeba jen o obyčejný autopřehrávač/re­práky. Pokud „máš sluch“, tak i 320kbps ti nebude vyhovovat, ale kupříkladu starý pes jako já (s věkem degradovaným sluchem) už rozdíl mezí 320kou kompresí a bezztrátovou kompresí prakticky neslyší. 😐

elkon

To záleží jak reproduktory zní a jestli máš hudební sluch. Někomu můžeš pustit cokoli, stejně nic nepozná. Ale v tomto případě nemyslím, že poznáš rozdíl.