Rytíř

Mají herci, ať už z filmů, nebo divadel, ideální predispozice k tomu být velmi dobří manipulátoři?

Odpovědi
da ny

Jejich primární cíl, to není.
Pokud si uvědomíme, že manipulace má několik tváří:
Pozitivní chápání manipulace
Politická a marketingová manipulace
Manipulace v mezilidských vztazích
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Manipulace

Je tžeba si uvědomit, že mají možnost i schopnost, ovlivnit názor,
mínění a vysvětlování, získávání informací, reprodukování vlastního názoru
(co se děje/dělo, příkladem byl rok 1989).
Dalo by se říci, ano, herci mají tu příležitost i možnost 😉

Za pomoci médií, za přispění, známých osobností (tedy i herců),
lze ovlivnit, zblbnout, vyprovokovat davy......

Ametyst

Ano. Jejich ideální predispozice je hlavně v tom, že jim dav věří. Že mají snadný přístup do masmedií, k mikrofonům, před kamery. Tak toho zneužívají, nebo někdo zneužívá je.

led

Mnohí si možno neuvedomujete, že dobrý herec, dokáže presvedčiť svojho diváka, poslucháča súhrou slov, farby a tempa hlasu, mimiky tváre a pohľadu, rovnako aj rečou tela a gestikulácie. Prirodzene nemusí to byť práve len študovaný profesionálny herec, kto takto dokáže hrať, takýchto presvedčivých ľudí, schopnejších i menej schopnejších, nájdete okolo seba veľa. Napríklad lekári, politici, obchodníci…

Rokio

Manipulátoři jsou hlavně diktátoři, superpadouši a těžcí psychopaté.

elkon

Hloupost, není k tomu důvod.

Pepa25

Herci mají predispozice k tomu dobře hrát. Manipuluje se jinými nástroji než hraním. Trochu napovím jedním bonmotem:
„Nikdy se neptej ženy na věk, muže na plat a manipulátora na jeho zdroje informací“

Drap

Ne