zjentek

Mohou mně energetika skokově ze dne na den navýšit cenu plynu o 100%?

Podělíte se se mnou, zda je současně něco takového zcela běžné, či jsem v tomto ohledu spíš účastníkem jakéhosi extrému?

Jde o to, že doposud jsem společnosti ČEZ platil 0,82 koruny za kWh s tím, že je cena zafixována na 1 rok a tento fix si hodlám ponechat a vlastně se mně k 1. březnu takto sám obnovuje a tenhle smluvní systém u mě trvá dlouhodobě a jde konkrétně o produkt „topím hodně“, protože vařím i ohřívám vodu a topím „dvourodinný“ dům, čili topím hodně.

A letos prásk- přišel mně emailem ceník, že od středy si kapku připlatím a to 1,68 kč/kWh. Tak volám operátoru a ta nevěděla, důvod proč v mém případě o 100% nezná, prý to tak ale bývá. Tak zavěsíme, volám znovu a jiná dáma operátor mně tvrdí to samý, vlastně smutně krčí rameny. Prý se navýšení ani nedá porovnávat se sousedem byť by měl stejný produkt od stejný společnosti stejně dlouho zafixovaný (wtf?) no že prej hrůza a co mně bude vysvětlovat milej pane, to je realita. Vysvětlit konkrétní zdražení však srozumitelně také nedokáže. Tak zažhavím Google a dozvídám se, že ČEZ zdraží nezřídka o třetinu a někdy dokonce DRASTICKY AŽ O DVĚ TŘETINY!!! No a ve světle těchto faktů plyne tato má otázka. Chápu, stěžovat si můžu na lampárnu anebo zmrzat, ale… Ale? Dokáže někdo vysvětlit, proč v mém případě o 100% a je to obvyklé, neobvyklé, průměrné, extrémní… Jak jsem na tom? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nic si z roho nedělej. Bude hůř. Mě den ze dne zvýšili plyn o více než 200%

Další odpovědi
aliendrone

Zajímavé, mně zatím přišel mail, ale to šlo o plyn. NJN, zvykej si, takhle to v MONOPOLNÍM, tedy „přesněji“ oligopolním [slovíčkaření – také umím nazvat vidle „přerostlou vidličkou“] pseudokonkurenčním trhu chodí. :)

Nebeč, můžeš si koupit elektrošmejd (auto), ROFL! A děkuj Vašíkovi chrochro pašíkovi, že můžeš házet papírek do urny. Hodils? Tak drž gembec, starej se o své lásky a HLAVNĚ PLAŤ! Garantuji ti, že jsme teprve na začátku. ;) :D :D

zjentek

Aliene, fšak jo, plyn! A o čem myslels že píšu? (;

zjentek

…A jak to vyšlo tobě (zjevně už taky dostals mejla), jestli to není tajné.

Kurnik doufal jsem, že mě zde účastníci fóra napíší, jak kdo s plynem vyšel po zdražení abych si udělal jakýsi obraz. Ale se.ou na mě jak na Marty Kollera kura! (; D; D;

aliendrone

zjentek>>> Myslíš vyúčtování? Nedoplatek 2200 a to jsem měl zvednuté zálohy už v listopadu. Před tím jsem byl zpravidla v bezvýznamném přeplatku. Ale ten mail se týká dalšího, nového zdražení, ten mi přišel nedávno.

TWL já nwm kde mi hlava stojí ještě teď, rodinné mrchy mi hodily na krk prasynoffce (už mu jsou 2 roky, takže CHODÍ zemtex!) – vážně jsem uvažoval o tom, že se raději nechám nalejt a půjdu bigošit na Ukrajinu (fuk za kterou stranu)! Děs a bída partyzán, na tohle hlídání jsem už moc starej… :(