xiperio

Mohu s takovou vzduchovkou někoho zastřelit? Je nebezpečná?

Pokud někoho netrefím přímo do oka.
Jak je to nebezpečné.
Může s tím někdo někoho zastřelit? (do srdce)
https://www.ar­myweb.cz/clanek/do-cr-prichazeji-silne-vzduchovky-bez-zp?utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_va­riant=0&dop_sou­rce_zone_name=hpfe­ed.sznhp.box&dop_req­_id=pVIAQcVh0Gw-202202180932&­dop_id=15476097

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Vzduchovka s výkonem 16 J dokáže zabít člověka při zásahu i mimo oko/hlavu/krk. V ráži 4.5mm to v pohodě prostřelí 3cm tlustou smrkovou fošnu.
Se zrušením omezení na 16 J teď budou silnější vzduchovky, a tudíž i nebezpečnější. Vždy bude záležet, jak se trefíte, do ruky to nevadí, do tepny to vadí…