Chodím takový okruh asi 5 km a lezu do kopce a pak zase dolů. Zkoušel jsem aplikaci na tabletu, ale nešel mi internet. Nevím, zda bych to změřil chytrými hodinkami. Otázka, kolik stoji chytré hodinky, které měří nadmořskou výšku a s jakou přesností změřím nadmořskou výšku od 400 do 1200 m. Máte zkušenosti? Děkuji.
Zajímavá 0 před 77 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Hodinky merajú nadmorskú výšku na základe atmosferického tlaku. Ale…
tento tlak je premenlivý aj v závislosti od počasia v meranej lokalite,
nielen od meranej výšky.
Pomocou „chytrých hodiniek“ dokážete rozoznať aj prekonanú výšku na
schodišti. Údaje sú pomerne spoľahlivé, pokiaľ ich meriate opakovane
v danej lokalite pri rovnakom atmosferickom tlaku (počasí), čo znamená
hlavne rozdiel pri meraní v rovnakej lokalite v lete a pri meraní v zime,
prípadne v daždivom počasí a pri žiarivom hrejúcom slnku.
0 Nominace Nahlásit |
Ano, můžete změřit nadmořskou výšku ve městě, ale bude to záležet na typu zařízení, které používáte. Chytré hodinky s barometrickým výškoměrem jsou schopny měřit nadmořskou výšku a některé mohou dokonce sledovat změny v nadmořské výšce během chůze nebo běhu.
Cena chytrých hodinek se pohybuje od několika tisíc až po desítky tisíc korun, v závislosti na značce, modelu a funkčnosti. Například Garmin Fenix 6 Pro, který obsahuje barometrický výškoměr, může stát kolem 13 000 – 20 000 Kč. Suunto 9 Baro, další hodinky s touto funkcí, mohou stát kolem 14 000 Kč.
Přesnost měření nadmořské výšky u těchto hodinek může být ovlivněna různými faktory, včetně změn atmosférického tlaku. Většina uživatelů však uvádí, že přesnost je dostatečná pro běžné outdoorové aktivity.
Pokud jde o měření nadmořské výšky v rozmezí od 400 do 1200 metrů, obě výše zmíněné hodinky by měly být schopny poskytnout poměrně přesné údaje.
Pokud byste chtěl používat tablet, měli by jste se podívat na offline aplikace, které umožňují měření nadmořské výšky bez potřeby internetového připojení. Například aplikace My Altitude nebo Altimeter Offline.
Doporučuji si přečíst recenze a specifikace různých modelů, aby jste našel ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.
0 Nominace Nahlásit |
Podle mne každé zařízení GPS dokáže určit výšku. Přesnost je asi 10× horší než povrchové souřadnice, tzn. činí 10 – 40 m podle délky měřeni na místě a kvality signalu (překážky). Konstantní odchylku kvůli výškové soustavě a tvaru Země proti GPS modelu lze vyrovnat jen na některých přístrojích (v ČR GPS ukazuje 42 – 47,5 m plus), ale to je snadné odečist i zpaměti a na relativní rozdíly start-cíl to má neznatelný vliv. Vestavěný barometr je doplňková kompenzace, aby ta výsledná čára start-cíl nebyla zubatá, není to špatné, ale zase: zpřesní jen relativní rozdíl, nikoli absolutní výšku, a přístroj dost prodraží.
Na dostupnosti internetu měření GPS polohy nezáleží, mobilní aplikace ukazují polohu nebo zaznamenávají trasu i offline.
Upravil/a: magorvkleci
0 Nominace Nahlásit |
Jo a další věc je samozřejmě zda to zařízení je schopno tu výšku dopočítat a zobrazit – to už záleží na konkrétním SW.
Upravil/a: Dochy
0
před 76 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
sorry za to tučné písmo… Nemyslel jsem si, že je ten můj příspěvek až tak podnětný, aby musel rvát oči, jen jsem si po doplnění odpovědi neuvědomil co s pokusem o oddělení starého a nového textu udělá ten „nový“ „moderní“ redakční systém.