Avatar uživatele
Katru7

Může být žena profesionální hasičkou?

Může být žena profesionální hasičkou nebo ne? Někde se píše že ne a někde zase že jo ,, a nevíte nějaké Hasičské střední školy ve zlínském kraji? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, suaeda před 4164 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

ale proč by nemohla … když může být žena profesionálním vojákem, může být i profesionálním hasičem. Zde je rozhovor s jednou z nich http://zpravy­.rozhlas.cz/se­ver/expres/_zpra­va/profesional­ni-hasicka-radka-jezkova--1121721

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Ještě doplním odkazy na střední školy.

Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany byla ve Frýdku-Místku, ale žáci se nepřijímají. (Jediná hasičská škola u nás). Zastavení přijímání žáků do 1. ročníku denního studia mládeže od školního roku 2011–2012 nadále trvá. Zřejmě je třeba sledovat stránky školy, zda nedojde ke změně od dalšího školního roku.

http://www.sos­pofm.cz/view.php?cis­loclanku=2010090003

Dá se studovat obor Požární ochrana 3908M01 na středních školách jiného typu.

Najdete je v odkazu
http://www.stred­niskoly.cz/se­arch.html?strin­g=3908M01

Zlínský kraj není uvedený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano, môže, ak spĺňa podmienky pre službu. u Hasičského a záchranného zboru.
PS.
Autacek nemáte pravdu, ženy sú aj u zásahových jednotiek, zúčastňujú sa priamo akcie. Nie zbytočne platí „kde muž nemôže, žena dokáže…“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Samozřejmě že může otázka jestli jako tzv mokrý hasič nebo někde v kanceláři. znám dokonce jednu co jezdí s CAS 15 MB u profíků,tuším v OLK.

ne že by mě to nějak vadilo ale nemyslím si že je pro ženu zrovna vhodné být jako výjezdový hasič. Určitě jsou lepší pozice a povolání.Ono to zas není taková sranda být hasičem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je třeba sledovat výběrová řízení a splňovat kromě středoškolského (není určeno že vyloženě s hasišským zaměřením) vzdělání hlavně požadavky na fyzickou zdatnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Ano, ale při zásahu je uvidíte málokdy. Mimo kanceláří se ženy účastní kontrol požární ochrany v organizacích. Běžně je uslyšíte na číslech 112 nebo 150 na operačních střediscích.
Jinak škol, kde se dá studovat a připravovat na hasičskou případně záchrannářskou práci je více. Tak jak se zmiňuje „annas“.
Doplňuji:
Pro výkon ve služebním poměru musí každý (muži i ženy) splňovat dané zdravotnické, psychické a fyzické podmínky.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Hasičkou být může, ale bude sedět za pultem či ve skladu, v terénu ji uvidíš zřídka, protože pro své tělesné dispozice bude jen těžko stíhat chlapům.

I když se mi vybavuje jedna písnička od Orlíku – Zelený krávy, dělat požárnici je oproti tomu bohulibá činnost, bezprostředně zachraňující lidem životy i majetek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Doplním Annas, škola v F-M má pozastaveno přibírání zájemců zhlediska škrtů v rozpočtu HZS. Takto bylo i zrušeno odb. učiliště PO v Chomutově. Je možné si udělat maturitní obory na , když to tak nazvu, spec. učilištích, která získali akreditaci na obor poř. ochrana. bohužel je to zpravidla ,hasič, hasič-strojník. VOŠ a SOŠ PO MV ČR F-M je opravdu nejlepší z hlediska výuky. Dělá se i zkouška z oboru PO, prevence (vyhl., normy aj.včetně stav. úprav a výpočtů) nebo represe (výpočet DZP – dokumentace zdolávání požáru).

před 4164 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek