zjentek

Může nás karma dohánět i po smrti?

Věčně mě stíhá karma. Je vůbec naděje, že jednou tohle definitivně pomine?

Odpovědi
Disraeli

To je tak trochu pointa karmy (kterou uznává většina těch, co v ní věří)… tedy že je nad rámec jednoho života a přesahuje ho. A to je řeč jen o individuální karmě, nemluvě o jiných, které tě můžou ovlivňovat nebo kterých můžeš být součástí…

Takže karma s sebou nese zpravidla (víru v) reinkarnaci… podle toho jaká karma, takový bude příští život. Takže jasně, že tě po smrti bude ovlivňovat. Minulý/současný život určuje ten budoucí… Je to pořád dokola. Ledaže jednou za dlouhé věky dojde k vysvobození z cyklu znovuzrození (i samotné karmy).
Pokud budeme věřit jenom v karmu, a nikoli reinkarnaci, ale jen v posmrtný život, tak stejně… budeš mít takový posmrtný život dle toho, jaká byla tvoje karma. Tzn., skončíš tam, kde zasloužíš – podle toho jakýms byl. A tím se de facto řídí i třeba abrahámovská a jiná náboženství (Nebe-Peklo, atd).

Uklidňující by mělo být, že nejdůležitější je vždy současný život, přítomný okamžik, a že se karma dá změnit, ovlivnit (poučit se ze svých chyb, i těch z minulých životů, které si s sebou neseme. Od toho bývá jako pomůcka třeba regresní hypnóza).