zjentek

Můžou zaspat zdravá zvířata, jako jsou třeba včelka anebo ptáček?

Souhlasíte s názorem, že zaspat prostě nemohou JENOM PROTO, ježto vlastně nejsou schopný si uvědomit velmi užitečný a jinak prospěšný princip „mně se nechce“?

(Děkuji za seriózní odpovědi bez náznaků, jak jste pravidelnou poctivou prací „sedření“.)

Ad dudu: . . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:^.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ... . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..=-,,. . . .. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,–”
. . . . . ../.~,. . ..-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.
-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .=-,. . . . . . . . . .,%>--==``
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,–%. . . ..`

Nejlepší odpověď
annas

Ptáci mají své „hodiny“.

"Je však docela možné, že lidé přesto nevědí, že i ptačí zpěv má svůj řád a přesné načasování, doslova si podle něj můžeme řídit hodinky.

Ten, kdo si přivstane a ještě za ranního kuropění se rád projde po své zahradě, nepotřebuje kolem poloviny května vůbec hodinky. Poměrně přesně se dá totiž podle ptačího zpěvu určit, kolik hodin právě je.

Ptáci se v této době probouzejí podle intenzity světla při rozednívání. Každý ptačí druh vstává při jiné světelné intenzitě. Ptačí zpěv tedy neznamená jen signál ptačích námluv, kdy samečkové svým cvrlikáním lákají samičky. Ptačí zpěv znamená také ranní budíček.

však ani ptactvo a jeho zpěv není jediný způsob, jak dokázat určit poměrně přesně čas, aniž bychom se podívali na hodinky. Také rostliny mají své rituály a otvírají své květy vždy ve stejnou dobu, tedy i podle nich je možné se také poměrně dobře řídit. O tom se dozvíte víc v dalším našem článku: Rostliny fungující jako barometr a přírodní hodiny"

atd. více v odkazu

http://aaapoca­si.cz/ptaci-hodiny-aneb-urcovani-hodin-podle-intenzity-rozednivani/

Další odpovědi
Drap

Nemají kam zaspat. Kromě člověka mají všichni tvorové relativně málo povinností. Je to jen přežít, opatřit si něco k snědku a pokud možno vychovat následovníky. Takže o zaspání, jak to chápeme my, nemůže být ani řeč.

zjentek

Prosím ostatní uživatele, aby i zde omluvili uživatele „dudu“. Sám si svůj příspěvek ochotně smaže, až mu některá fakta zpětně dojdou. Třeba to potrvá, nicméně buďme trpěliví (odsoudit jednotlivce je příliš jednoduché). Děkuji.

zjentek

Drape, (;(;(; tys tomu nasadil korunu… máš skutečně zajímavé názory okolo daných vs. možných způsobů existence.

Měkdy bych s tebou rád pokecal o smyslu přirozeného a zdravého bytí se vším, co s sebou nese.