Avatar uživatele
Kelt

Myslíte si, že sprostými slovy si ženy snaží dosáhnout rovnoprávnosti?

Byl jsem v šoku, když se dvě ženské bavily a jedna tam občas použila slovo vole. No včera jsem šel za dvojicí muž a žena a ta žena použila slovo pičo. Co vy na to? Děkuji

Zajímavá 0 před 400 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Nejsem v šoku.
Rozhodně nejde o rovnoprávnost.
Ostatně o tu ženy až tak přímo neusilovaly (tak, jak je dnes chápána). ale byly do ní
„nahnány“. Přiměla je k tomu i snaha. nebýt zcela závislá. na muži v partnerském a nevyhovujícím vztahu. Partnerem zavržena, opuštěna. Finanční soběstačnost a nerovné poměry ve společnosti (západní) i v zaměstnání (v ČR dosud trvá).

Čím napjatější, složitější doba, tím více lid tvrdnou, hrubnou.
Jaká společnost, takový lid. Lidé jsou, také jazykově i citově chudí (nečtou, kultura jde stranou). Někdy mívám pocit, že národ, obecně hloupne......
Sprostá slova?
Není to výsada jen „nějakého plebsu“.
Mnohdy i vzdělaných lidí.

Máte obory, kde jsou lidé (muži, ženy), jako dlaždiči 😉 Např. jinak velmi kultivovaný projev lékařek, sester a lékařů, je „vyvážen“, mnohdy nebývalými vulgaritami (snad z důvodu odlehčení, z „přetížení“ a náporu (pacient, nemoc, smrt, pomoc i beznaděj).
Vždy, v pátek se v Tříkrálové kavárničce schází pravidelně 4 – 6 učitelek ze ZŠ. jazyk, kterým spolu hovoří, není nikdy bez vulgarit, peprných slov (možná také „odlehčení“)-.
Ženy obecně, jsou nejčastěji „tahouny“ v rodině, domácnosti (zřídka finančně). Tedy vysoká zátěž, přetížení a opět „forma úlevy“. Zejména pak, při nespokojenosti ve vztahu či v práci.
Někdo mluví, „jak mu zobák narostl“, co slyší, za výrazy, kolem sebe (rodiče, kamarádi atd.)
Často, už léta slýchám, například v obchodech, na zastávkách konverzaci partnerů. Někteří se vyjadřují a oslovují velmi jadrně a peprně. Je to jejich přirozenost.

V 80. letech v poliklinice pracovala několik let, velmi krásná stomatoložka. Přišla z Plzně (matka herečka, otec pracoval v rozhlase). Svým partnerům neřekla jinak, něž ty ču*** (mužský úd), právě i v obchodech a na ulici, na veřejnosti.

Když jste někde na školení, vzdělávacích kurzech, atestační studium aj., mezi neznámými lidmi. První „do pr*ele“, prolomí ledy a zazní „teplé, lidské slovo“, jak konstatoval, jeden z vedoucích

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Co já na to? Jsou sprostý jak dlaždiči a také by měli tuto profesi směle a houfně zastoupit a vykonávat! Tak se venku pořádně rozhlédni, měj oči na šťopkách. Současně v ulicích hulí/kuří/vapují a já nevím co všechno, už jen dámy, cigoši a křižovatky. A co ten kouř dokáže udělat s myslí člověka, jakého psychického mrzáka, necitlivého, o tom nemusím polemizovat, to jsem si na vlastní pěst vyzkoušel. Tak snad si dámy brzy samy zase neřeknou o to, abychom je upalovali jako nějaké čarodějnice. Budu jim držet pěsti. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

To je velmi subjektivní téma a závisí na kontextu a na individuální ženě. V některých případech může nějaká žena používat sprostá slova ve snaze se postavit na stejnou úroveň s muži v jejich přítomnosti nebo dokázat, že může být stejně tvrdá nebo odvážná. Nicméně takové chování není nezbytně spojeno s hnutím za rovnoprávnost pohlaví. Rovnoprávnost žen a mužů je mnohem komplexnější otázka, která zahrnuje různé aspekty, včetně práce, vzdělání, politiky atd. Použití sprostých slov je spíše otázkou individuálního chování a komunikačního stylu. Ne všechny ženy se shodují na tom, že používání vulgarismů pomáhá dosáhnout rovnoprávnosti. Myslím, že je důležité respektovat osobě v tom jak se vyjadruje, pokud to není urážlivé nebo nepřiměřené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek