Avatar uživatele
Arsen

Nevíte někdo co to je?

Mám obočí propíchle asi 4/3 dny jednou asi druhy den jsem si s tím hejbla nahoru celkem dost rychle a taky jsem to čistila první den asi 5 je to červený a když na to sáhnu je to cítit jako popraskaná kůže občas to bolí a je to jakoby kopeček.

Bohuzel mi sem nejde dát obrázek

Upravil/a: Arsen

Zajímavá 0 před 118 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Kdo si chce zahrávat se zdravím, musí počítat s možnými následky. Nesmyslné propichování kůže je také dobrý příklad.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Zvýšená citlivost a mírný otok jsou normální po propíchnutí jakéhokoli druhu piercingu. To, co popisujete, by mohla být reakce vašeho těla na trauma z piercingu. Červená barva, bolest a kůže, která se cítí jako popraskaná kůže, vypadají jako známky zánětu. Pokud je to vážnější, mohlo by dojít k infekci.

Neměli byste si tento piercing pohybovat ani se ho dotýkat nečistýma rukama, to může zhoršit zánět a přispět k infekci. I když je důležité udržovat piercing čistý, příliš časté čištění může také podráždit oblast a způsobit podobné příznaky. Obecně se doporučuje čistit nový piercing dvakrát denně.

Pokud se objeví příznaky infekce, jako je výtok, horečka nebo silná bolest, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Rovněž byste měli kontaktovat svého piercingového umělce a poptat se na jejich radu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví