zjentek

Odhadujete sílu deště poslechem?

Třeba když v životě máte to štěstí pobývat v notoricky známém prostředí.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ále, NIKDY se nevyplácí honit 2 zajíce najednou. Soustředím se na mariáš, když už tedy občas dřepím v knajpě. Notoricky známé a obsazené sem tam i nějakými notoriky. Jen Norton commander vyšel už před časem z módy. 😉 🙂

Další odpovědi
da ny

Když jsem v notoricky známém, domácím prostředí,
o sílu deště se nestarám.
Když mlátí déšť (během bouřky) do oken, tak je jasné, že se čerti žení 😉
V pokojíku se nezdržuji. Naproti je zadní vchod do papírnictví,
nad ním stříška. Do té „bubnuje“ i „normální deštík“, naštěstí se tam
příliš nezdržuji a v noci? To bych se asi nevyspala 😉
A jsem ráda, že jsem doma, v suchu a nikam nemusím.
Když musím, tak vnímám, zda déšť slábne i poslechem.

Jiří Bohumil

Ano. v našem „notoricky známém prostředí“, tedy v podkrovní ložničce, pod střechou krytou plechovou krytinou, kde to štěstí pobývat máme každou noc, se dá síla, tedy jak množství, tak i velikost kapek, poslechem odhadovat velice dobře. Běžný déšť mírňoučko šumí, silnější a vydatnější šumí výrazněji a pokud je průtrž, nebo dokonce kroupy, tak je to docela rachot. Mimo to poslední je to ale zvuk velmi příjemný a velmi dobře se při něm usíná i spí. A naštěstí ty průtrže a kroupy zase nejsou tak často, takže to zas tak moc nevadí. Ale poslední dny je toho „šumění“ až trochu moc. Ne že by vadilo to šumění, ale spíše to množství spalé vody (podhůří Jeseníkú). 🙂