Savier

Pláčou kvůli emocím i jiná zvířata než lidé?

Pokud jim třeba zemře člen smečky.

Nejlepší odpověď
elkon

Zajímavé povídání na téma emoce zvířat. https://temata­.rozhlas.cz/e­moce-zvirat-pod-lupou-8067731

Další odpovědi
Disraeli

Ano, třeba u koček nebo psů… v období jejích smutku je u některých vidět, že mají občas zaslzené oči a občas jim nějaká ta slza teče. Ale je to u nich méně běžné. Protože zvířata sice cítí smutek, ale projevují jej jinak – včetně truchlení (rmoutící zvuky, specifické chování – vzhledem ke zvířati, " pohřební rituály", aj.). K tomu chování to může být třeba dotýkání se toho zemřelého, olizování; hledání, zmatenost, ospalost / apatie aj.
Pláč a proudění slz pro ně nejsou typické. Emoce, včetně smutku u nich fungují jinak. „Pláčou“ obvykle jiným způsobem než lidé.

Lgee

Ano, nikdy si neslyšel kňučet psa?

zjentek

Jasně. Třeba sloni (zde fůra dokumentů).

(Hvězdička za formulaci otázky 😉)

Drap

Ne