Řekněme, že se nikdo nebudu „hamovat“ a spotřeba poběží normálně dál i po utažení ventilů zdrojů ;)
Chybí kat. Energie.
Ad Found: Jako, že ty ohromný kubíky nevyužitýho plynu pak zůstanou stát v těch plynovodech a už se „netlačí“? ;)
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? rouzi, anonym před 2628 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Plyn je v potrubí pod poměrně vysokým tlakem. Podle mého názoru by ten plyn ke koncovým spotřebitelům ještě chvíli proudil za neustále se snižujícího tlaku. Těžko odhadovat, ale možná by to byla záležitost jen několika desítek minut, maximálně pár hodin. Jenže i u nás existují strategické podzemní zásobníky plynu (natlačené do propustných hornin, obklopené horninami nepropustnými). Na kolik dnů nebo týdnů by to stačilo nemám nejmenší ponětí.
0 Nominace Nahlásit |
Nezaplať za říjen plyn a pak budeš mít objektivní zkušenost alespoň z ČR někdy v listopadu. Myslím si, že ten kdo tu plyn má, tak jej vždy platí, aby pak nemusel klepat kosu a honit mikrovlnku. Pardon pokud máš kotel a plyn ti je volnej. Vše ostatní se dá jen dedukovat. Abych nebyl za omezence, tak předpokládám, že by to ve světovejch plynovodech trvalo přesně, než bys řekl švec!
0 Nominace Nahlásit |
zjentek: Myslím si, že pokud není plyn pod tlakem, tak neproudí, takže by se tam prostě zasekl? Nebo je to naivní představa?
Však pohoda. Já už dnes vyčerpal počet otázek jako obvykle, takže tu už tolik nejsem. O nedělích je to tu bída, takže super žes dorazil. Jen se ptej dál páč je šance, že odpovím, když se už nemůžu ptát. Za chvíli budu bronzovej, takže bude prostor na více otázek. V týdnu, ale asi tolik času nebude, takže zas až kolem víkendu nejspíš.
Předpokládám, že když típnou přívod plynu, tak okamžitě poklesne i tlak v trubkách, ale netuším jak moc se ten původní tlak ještě dokáže roztáhnout, čímž povolí plynu proudit o něco dýl?