Existuje zákon nebo vyhláška určující, kolik osob se počítá v bytě, aby úměrně tomu byly hrazeny i zálohy na společné prostory (výtah, osvětlení, voda)? Příkl. počítá se malé dítě v kočárku, osoba pracující přes týden mimo a doma jen o víkendech?
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, 1popelka1, vlastina před 5230 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Zákon (372/2001 Sb.) řeší problematiku rozúčtování tepla a teplé užitkové vody.
Rozúčtování Vámi zmiňovaných SPOLEČNÝCH nákladů žádným ´zákonem´ upraveno není…, ale každý vlastník domu (obec, družstvo, SVJ, apod.) by si měl stanovit PRAVIDLA, podle kterých budou tyto náklady rozúčtovávány.
S těmito pravidly by měli být seznámeni jednotliví nájemci či vlastníci bytových jednotek PŘEDEM tak, aby byly eleminovány pozdější problémy.
V rámci daných podmínek (upravených stanovami ap.), pak mohou jednotliví nespokojení nájemci/vlastníci vyjadřovat svůj nesouhlas nebo svoje připomínky k těmto pravidlům s tím, že je nakonec, ale budou muset respektovat a nebo se v krajním případě domáhat nápravy prostřednictvím soudu.
Ze své praxe (jsem členem malého SVJ s 11 byt.jednotkami) mohu vřele doporučit nejjednodušší způsob: a to, že VEŠKERÉ*) společné náklady jsou rozúčtovávány vlastnickým podílem (případně podílem podlahové plochy bytu).
*) jedině spotřebu vody v bytech rozpočítáváme podle dílčích vodoměrů
0 Nominace Nahlásit |
Momentálně hledáme byty a s tímto jsem se setkala jen párkrát – zákon to nevymezuje, vymezuje to smlouva, kterou podepisujete s majitelem bytu. Někteří určí zálohy pro jednoho člověka, a pro dva lidi. Někteří mají fixní zálohy, ale další osoby vyskytující se s v bytě jsou zase „ošetřeni“ v nějakém dalším článku podepsané smlouvy.
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek