zjentek

Pokud budeme usilovně chtít, ať se nám dějí věci mezi nebem a zemí, tak se nám začnou dít? Pravda, nebo lež?

Například v takovém Česku.

Pokud je to pravda, tak by mě ještě zajímalo, jak tyto věci budeme prokazovat mezi ostatními, při stávajícím právu, zákonu a pořádcích lidstva v prozápadním systému. A také při stávající vědecké a duchovní úrovni lidstva téhož systému. Děkuju.

Odpovědi
Drap

Zjistíš to experimentálně. Potom nám nezapomeň dát vědět, jak to dopadlo.

aliendrone

No to je dosti zásadní otázka. A to BEZ OHLEDU na „stávající právo, zákon blablabla…“, prostě JEN z FYZIKÁLNÍHO úhlu pohledu. Víme jistě, že pozorovatel pouhým svým pozorováním vstupuje do děje (a tím nemyslím „efekt experimentátora“) a tím OVLIVŇUJE děj/výsledek samotný.

Mechanismus umíme popsat o5 jen STATISTICKY, ale možnost nějak „pomoci náhodě“ není vyloučena (ač nemáme ani tucha JAK). Lépe ti to objasní (jak to myslím) snad toto: https://utf.mff­.cuni.cz/popu­larizace/KMPo­pisRealita/KMPo­pisRealita.html . 😄

elkon

Bláboly.