zjentek

Pokud na PC poběží audio či video, bude pak PC (případně i monitor) vytápět prostor více, než pokud audio/video vypnu?

Neb rovněž i hlasitost médií při sledování audio/video nakonec ovlivní vytápění, pokud audio/video nevypnu?

Odpovědi
elkon

Největší teplo v počítači vydává procesor a grafická karta. Proto mají chladiče a ve skříni ventilátor. Čím větší zatížení PC, tím více tepla „vyrábí“. Monitor je zanedbatelný, pokud nemáš nějaký předpotopní.

Lurius

Teploty v počítači můžeš sledovat, jsou na to volně dostupné programy

Dochy

Jistěže ano, ale audio pravděpodobně prakticky neměřitelně, video už znatelně (ale stále tak o 1–2 řády méně než běh moderní hry s 3d grafikou). Monitoru je víceméně jedno co na něm zobrazuješ, ten (podle konstrukce) zvýší spotřebu jen např. při vyšším jasu.