Pomůže, ale příčinu vlhkosti neodstraní. Sníží vlhkost, ale jakmile
přestaneš vysušovat, vlhkost se vrátí zpět na stejnou úroveň.
Osobně používám odvlhčovač v ložnici v zimně. Tam je ale zdroj
vlhkosti pouze vlhkost z dýchání. Pokud by se někdo náhodou divil, tak
jeden člověk za noc vydýchá až 1,2 l vody !! Pokud tam spí dva , tak je
to 2,5 l za jednu noc. Vyvětráním se všechna vlhkost nevyvětrá (
v zimě) a hromadí se ve zdi.
Jinak odvlhčovač funguje stopro. Mám 220 W odvlhčovač.
Upravil/a: mosoj
0 Nominace Nahlásit |
Nelze takto odpovědět. V prvé řadě by však bylo dobré zjistit, proč jsou stěny mokré a odstranit příčinu. Jinak odvlhčovač bude pracovat a stěny budou dále vlhké.
0 Nominace Nahlásit |
Různé odvlhčovače jsou vhodné pouze pro jednorázové použití např. po povodních. Spotřeba elektřiny je obrovská a nic neřeší. Pokud je zdivo vlhké vlivem špatné nebo chybějící izolace (vzlínání) musí nastoupit sanace zdiva – tím se odstraní příčina.
0 Nominace Nahlásit |
Tak jak píši ostatní, nepomůže to vysušit zeď a odstranit příčinu, ale pomůže to se snížením vlhkosti jen po dobu běhu odvlhčovače. Zkrátka vyhozené peníze..
0
před 3176 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Určitě to bude s odvlhčovačem vzduchu lepší. My jsme si ho také museli pořídit a to přitom v domě viditelné vlhko není, ale pořád se nám tvořila plíseň. Byla jsem z toho dost zoufalá, protože mě vůbec nenapadalo, proč se nám plíseň doma tvoří. Hledala jsem proto možné příčiny na internetu a narazila jsem na tento článek https://www.bydlimekvalitne.cz/jak-se-zbavit-vlhkosti-v-domacnosti a na základě toho jsme si koupili odvlhčovač a od té doby, co dům vysoušíme, tak máme konečně od plísně pokoj.