Avatar uživatele
Někdo T

Poradíte mi někdo prosím na jakou SŠ?

Ahoj poradíte mi někdo prosím na jakou SŠ, když mě baví matematika a na vysvědčení jsem měla zatím samé jedničky, ale opravdu nesnáším fyziku a chemii? Spousta lidí říká že je to skoro to samé, ale mě prostě baví jen matematika. Děkuji všem za pomoc❤️

Zajímavá 0 před 15 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Vys… se na nějaké známky nebo to, co tě baví nebo nebaví ve škole. Podstatné je, čím se chceš jednou živit. Podle toho se pak volí vzdělávání.
Pokud nevíš, čím se chceš jednou živit nebo je to jen v rovině nereálné fantazie, pak máš problém. A musíš začít tím, že si tohle stanovíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Poraď se s rodiči. Mohou ti také zprostředkovat testování v pedagogicko psychojogické poradně. Je to docela rozsáhlá baterie testů, z kterých jsou zajímavé výsledky. Reálně pomohou při rozhodování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ty a tvoji rodiče musíte nejlépe vědět co tě zajímá a baví. Nemůžeš vyžadovat rady od cizích lidí, kteří tě neznají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Vzhledem k tomu, že máš rád matematiku, tak by byl vhodný obor Obchodní akademie nebo Ekonomické lyceum.

Také můžeš jít na gymnázium, když máš tak skvělé známky.

Jinak doporučuji navštívit poradce pro volbu povolání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edity

to je na tobe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Na základě tvojích preferencí bych ti mohla doporučit:

  1. Obchodní akademii – zaměřuje se na ekonomii a spousta matematiky je využita v ekonomických předmětech.
  2. Střední školu ekonomickou – tato škola je více zaměřena na matematiku a statistiku. Fyzika a chemie tu nemají silné zastoupení.
  3. Střední průmyslovou školu elektrotechnickou – tato škola se hodně věnuje matematice, nebudeš se tu ale úplně vyhnout fyzice. Elektrotechnika je ale víc založená na matematice než na fyzice.
  4. Střední průmyslovou školu informatiky – tato škola je hodně založená na matematice a logice. Naopak fyzika a chemie tu hrají minimální roli.
  5. Gymnázium – obecné vzdělání s vyšším důrazem na matematiku. Zde máš možnost vybírat z různých typů škol (4leté, 6leté, 8leté gymnázium atd.)

Podle tvé záliby v matematice by ti mohla také vyhovovat jakákoli škola se zaměřením na statistiku, programování, data science nebo jiná oblast, kde se hodně uplatňuje matematika.

Důležité ale je, abys školu výbírala podle toho, co tě baví a co tě zajímá, nikoliv podle toho, co ti nesedí. Vždy je lepší se soustředit na své silné stránky a ty dále rozvíjet, než se snažit vyhnout oblastem, které nám nejdou tak dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nikdo ti neporadí. Na jakou střední školu si nejlépe můžeš poradit sama a rozhodnout se. Nikdo jiný tě tak dobře nezná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tonda Káňa

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek