Savier

Používáte spíše látkové nebo papírové kapesníky?

Já používám většinu času látkové, protože jsem alergik a astmatik…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zjentek

Jiná odpověď

Co je látkový kapesník? 🤷‍♂️

Další odpovědi
cappuccino

Papírové

Zasadne papirove, z hygienickych duvodu a hazim je do kose, takze se nikde nepovaluji.
Eklovalo by se mi, nosit pri sobe pouzity kapesnik anebo ho prat s ostatnim pradlem.

Drap

Látkové

zásadně látkové. Nejsem sice astmatik, ani alergik, ale rozčiluje mne když se všude povalují papírové kapesníky. Další věcí je že takto se alespoň částečně pomoci přírodě a ne zaváděním elektromobilů a podobných nesmyslů.

michalds

Papírové

Nemusím je prát.

Filip84

Papírové

Látkové kapesníky nemám.

jirka F

Látkové

Bez komentáře.

seraphico

Látkové

paul1

Látkové

Raději látkové, papírové jen občas. Uvolňuje se z nich nějaký prach, nebo chemie, a potom i několikrát za sebou kýchnu.

Dochy

Látkové

bavlna-len nebo co to je.

marci1

Papírové

V čem papírové kapesníčky vedou, je operativnost – jen otevřete balení a vytáhnete vždy zcela čistý kapesník. A protože ho po použití vyhodíte, nemusíte se starat ani o jeho údržbu. Používání papírových kapesníčků je také výrazně hygieničtější než textilních, protože papírové kapesníky zabraňují šíření bakterií.
😄

Rokio

Papírové

Papírové a používám je opakovaně. Jsem alergik.

Rocker

Papírové

Už spoustu let papirové.Ale když jsem bydlel u rodičů (asi do 20) jsme použivali látkové.

Dochy

Příspěvek smazán administrátorem.

michalds

Savier: já jsem také alergik, proto používám papírové. Ty alergii nezpůsobují. Látkové se musí prát a prací prášek/aviváž spíše může dráždit, nebo způsobovat alergii.

Filip84

cappuccino: To máš, jako hadry z kuchyně, nebo třeba ložní povlečení: ty kapesníky musíš prát zvlášť, na 95°C (nebo na 60°C ty barevné), musíš to někde skladovat, než toho je na pračku, docela hnus, tohle to! 🤢🙃

Dochy

moc to řešíš. Na 60 s „bílým“ prádlem. (trenky, kalhotky, utěrky, ručníky). Pračka to zvládne a 60 by mělo být dost na zlikvidování případných breberek (radši bych 70, ale pračka se slušnou volbou teplot je nyní nedostatkové zboží)

cappuccino

Filip84: naprosty souhlas!!

marci1

Vzpomínám si, jak k nám přišel ajťák, vytáhl z kapsy posmrkaný kapesník a znovu se do něj vysmrkal. Chuťovka! 😄