Anonymmmmmm

Proč člověk nemůže oplodnit zvíře?

Napadlo mě, proč nelze člověkem oplodňovat zvířata, dalo by se tak přece snadno získat lidske organy ze zviřat. Například u prasat, které mají k člověku blízko.

Odpovědi
marci1

Nelze, mají odlišné DNA.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nemuze-clovek-oplodnit-zvire

JežíšKristus

Protože lidské sperma není kompatibilní se zvířetem. Prostě nedojde k oplodnění.
Aby došlo k oplodnění, je nutné, aby se jednalo o sobě blízké druhy. Např. když se zkříží osel s klisnou vznikne mula, zkřížením oslice a koně vznikne mezek.
Vedle toho Číňané, Sověti i Američané se pokoušeli zkřížit člověka a šimpanze. Podle všeho bezvýsledně.

V laboratoři to ale možná půjde…
„Zvířata s lidskými orgány dostala zelenou. Japonsko posunuje hranice“
https://www.id­nes.cz/technet/­veda/krizenec-cloveka-a-zvirete-chimera-transplantace-japonsko-potkan.A190801_105­548_veda_mla

Lgee

Protože to je úplně odlišný organismus.

Disraeli

Protože mezidruhové křížení je možné jen u těch nejbližších druhů… V podstatě se spíš jedná o jeden (nad)druh, ale více odlišných ras.
Přesněji by to mělo být, že druh může být jiný, ale rod/čeleď stejná (já tomu prostě říkám naddruh a poddruhy, ale ono to není správně).
Zvířata/živočichové z jiných rodů a čeledí si prostě nesednou. Nejsou kompatibilní. Spermie a vajíčko se neuchytí.

Na orgány by stačilo klonování a podobně… A taky se to nedělá.
Snad jen umělá tkáň a orgány z 3D tiskáren.

Kelt

Tak si představ, že by ten zoofil žil ve strachu, že ovce, kráva, koza, fena a jiné samice porodí tvora, který mu bude podobný. To by byla ostuda. Taková ženská může otce dítěte zatajit, nebo doporučit jako výkonného a chudák chlap bude utíkat před ženskýma.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Anonymmmmmm

Tohle je zajimavé téma, ale proč by to například u těch prasat nešlo? Na netu jsem našel že mame 98% stejne DNA, to je celkem hodně ne ?

Disraeli

Třeba může. V mytologiích bylo dost kentaurů, satyrů, harpyjí, minotaurus a podobně. 😂

Arne1

Ano, ty byly vytvářeny za pomoci mimozemšťanů, jejich znalosti v tomto směru se nám nedochovaly.