FlAsh_7

Proč mají lidé rádi středověk, i když to byla velmi krutá doba?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Kdo?

A naopak je v dnešní době středověk vnímán velmi negativně a jako temný věk. Což vlastně není pravda a točí se kolem něj spousta předsudků i očernění.

Další odpovědi
Rokio

Protože si ho lidé a zvláště autoři děl idealizují. Ve fantasy dílech je často vykreslen daleko lépe než byla realita a navíc tam jsou nadpřirozené bytosti.

da ny

Zajímalo by mne, kde vlastně žijete…
Na jaké planetě a mezi jakými lidmi se pohybujete…
Odkud čerpáte ty své domněnky/názory a následné otázky…

Pokud někdo obdivuje středověkou (monumentální stavbu nebo špeluňku),
neznamená to, že „má rád středověk“.
Zdá se mi, že opak je pravdou a že jsme rádi, že nežijeme, ve středověku 😉

Drap

Kte5í? Já středověk rád nemám