jirka F

Proč musí komáři pít krev zrovna nám lidem a ne třeba ostatním zvířatům?

Proč komáři nejdou po ježcích potkanech a myších ale nejvíce pijí krev právě lidem.

Nejlepší odpověď
Drap

Pijí krev i ostatním zvířatům. Lidé jsou na ráně, lehce naleznutelní. A máš mylné informace. Komáři krev nepijí, to dělají pouze komáří samičky.

Další odpovědi
annas

Komáři se totiž neživí jen krví větších savců a lidí, ale například i ptáků, kteří také musí neustále odrážet útoky komárů, či dokonce i krví hadů, žab či ryb.

Co k tomu dodají odborníci?
"Komáří samičky na zdroje potřebných živin upozorňují kromě teploty, pohybu a pachu také emise oxidu uhličitého (CO2). Lidé je tak zaujmou mnohem více než malí živočichové, jelikož vydechují více CO2, ale mnohdy vydávají i více zajímavějších pachů.

Lidský tělesný pach, který je dán koloniemi určitých bakterií vyskytujících se na lidské kůži a může být pro nás samotné nepříjemný (někdy ho ale nemusíme ani sami cítit), může být pro samičku komára velmi lákavý.

Podle odborníků až u 20 % lidí může za přitažlivost pro komáry jejich genetika. Jak ukázala jedna studie, komáři například preferují krev se skupinou 0, naopak mnohem méně je zaujme krevní skupina A a zcela minimálně pak skupina AB.

Zajímavost: Každý druh komára může lákat něco jiného. Zatímco komáry, kteří útočí na krk a obličej, pravděpodobně nejvíce lákají emise oxidu uhličitého, komáry útočící na dolní i horní končetiny zajímá více lidský pach. " atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/clanek/kdo-je-nejcastejsi-obeti-komaru-a-kdo-je-naopak-odpuzuje-40333020

zjentek

A jak jsi na to přišel? ptal ses? Třeba veverek?

Disraeli

Pijí krev všech suchozemských savců. Lidi jsou pro ně dost možná oblíbení (i snadno dosažitelní/přís­tupní), nemají srst a pevnou kůži.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.