_Bůh_

Proč Rusko používalo na Olympiádě doping?

Dnes se ani nemůže účastnit Olympiády. ☹

Nejlepší odpověď
Dochy

Protože to „být nejlepší“ je pro ně poněkud víc než „být čestný“. Což je ale nejspíš případ všech, nebo alespoň většiny dopingových případů.

Další odpovědi
Emefej

Proč meleš nesmysly? Rusko na OH je!

aliendrone

No pokud vím, tak již za Nikity bylo vytyčeno heslo „Dohnat a předehnat!“ Přeci nezůstanou pozadu za USA. ;) :D :D

paul1

ROC znamená ruský olympijský výbor a tady je vysvětlení:

Zdroj: https://editi­on.cnn.com/2021/07­/26/sport/what-is-roc-olympics-explainer-spt-trnd/index.html

led

Rusko nepoužívalo na žiadnej olympiáde doping. Doping používajú ľudia, nie štát.
Rusko ako štát bolo potrestané za podporovanie dopingu a súčasný zákaz znamená, že Rusko nemôže byť zastúpené ako krajina na Majstrovstvách sveta 2022 alebo Zimných olympijských hrách 2022, takže ruská vlajka a hymna nebudú na olympijských hrách v roku 2024 v Paríži . Ale to neznamená, že ruskí športovci sa nemôžu zúčastniť OH. Ale namiesto vlajky Ruska má vlajka ruského tímu svoje farby v olympijskom ohni umiestnenom nad piatimi olympijskými kruhmi. Ak športovec získa zlato, namiesto ruskej hymny zaznie „Klavírny koncert č. 1“ Piotra Čajkovského.

_Bůh_

Led: proč tedy dostalo zákaz účasti na Olympiádě Rusko?

_Bůh_

Emefej: Ne, není. Má zákaz. Viz seznam zúčastněných zemí: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/sport-olympiada-zoh-peking-2022-medaile-poradi-186763 Ruská federace tam není.

A neodpověděl jste na otázku, chce to lépe číst.

Drap

Máš pravdu. Rusko tam neni, jsou tam jen sportovci Ruska.